şükela:  tümü | bugün
 • genellikle kadin cinsi tarafindan birbirlerini taklit etme yoluyla gelisen siradanliklar silsilesi olarak tanimlayabilecegimiz vakaa.

  arkan planda "cok cekiciyim", "bakin buradayim ve taliplerimi bekliyorum", "cok renkli ve sosyal bir insanim" ve son olarak "chai tea latte icmeden gune baslayamiyorum" temali fotograf ve yazilarla desteklenir.

  gottingen sosyal bilimler enstutusunun yapmis oldugu istatistiksel arastirmaya gore unlu biri tarafindan kullanilan kaliplarin taklit edilmesi yoluyla eseyli ureyen kezbanlarda, bu kliselerin gorulme orani, digerlerine gore % 79 daha fazladir.

  o kliselerden bazilari icin 'iste o uyeler' :

  (bkz: x kalp ben)

  bol kalpli seker mi seker..

  (bkz: raki candir)

  kirmizi oje plus raki bardagi temali

  (bkz: guzel oldugum dogrudur)

  resimde sizi bir uruk hai gorebilirsiniz ama aslinda hir burcu esmersoy'um.

  (bkz: happiness)

  happinisss, love, layf, encoy end karpe diemmm zirvalari.. sevgilim olmadigi ici her gece agliyorum ama siz gene de beni hayat dolu bilin..

  vs. vs. vs.

  biz bunlara guluyoruz haberiniz olsun.

  (bkz: sadece erkeklerin bildigi seyler)
 • (bkz: huzur)
 • üstünde isminin yazılı olduğu starbucks bardağının resmini paylaşan kızlar amk.
 • genellikle kızların bir erkekle fotoğraf koyup #kardeş #bestfriend #canbucan #dostum gibi etiketler ekleyerek hem erkeklerle geziyorum mesajı vermeleri, hem de kısmetlerini açık tutma çabaları.
 • artık ¨kadin cinsi tarafindan birbirlerini taklit etme yoluyla gelisen siradanliklar silsilesi olarak tanimlayabilecegimiz vakıa¨. bu kadar basit açıklanması bile abesle iştigal aslında. zira bence kullanıcıların paylaşımlarına ve paylaşım şekillerine bakarak bile dünya kadar tahlil yapmak mümkün. tamam yaptın ama neye yarar. hamam aynı, tas aynı.
 • dönemsel olarak da değişebilen klişelerdir. örneğin, şu sıralar, kayak, skiing, ski, gibi hastagler ile "evet ben de kaymaya, snowboard'a giden elit zümredenim." mesajları revaçta iken; yaz aylarında ise bodrum, tatil, sahil, beach, mojito tagları revaçta olmaktadır.

  edit: imla
 • sadece kadın takip ettiği için çok kafa açıkmış gibi kadın eleştiren malın beyanı.

  ben de kadın olarak tiksinerek erkekleri böyle görüyorum instagramda. her açtığımda kapama sebebim. kendini bir iş yapmış sanan erkekler havuzu.
 • bir fotoğrafın altına 53194 tane hashtag yazmak.
 • facebook'un arka bahçesi gibi görerek akrabaya falan göstermek istemediğim fotoları atarım niyetiyle girilip her şeyin fotoğrafını atar hale gelme klişesi