şükela:  tümü | bugün
  • cevabını tam olarak veremediğim sorunsal.
    ben millet yüklüyor diye yüklüyorum. bu kadar insan aptal olamaz vardır bir bildikleri.

ek: biri demiş instagram'a olacak, biri demiş orası instagram olduğu için, biri hakaret etmiş, diğeri demiş bilmem ne zırva. yazmayayım dedim dayanamadım. sayın sözlük yazarı arkadaşlar bir başlıkta illa muhalif olmak ya da bir açık aramak ya da başlığı açana laf sokma çabasına girmeye çalışıp laf ebeliği yapmak zorunda değilsiniz. böyle bir sözlük kuralı var sanıyor bazı tipler. halbuysa yok. her başlıkta var bu tipler. kasma kardeş düşünceni yaz sadece. seni 80 milyon okumuyor burada triplere girme. doğal olabilirsin.
  • tek bir sebep var.

(bkz: ego tatmin etme)
  • cevabını like alıp ego tatmi etme, millete artistik yapma, gezip düşman çatlatıp kıskandırma ve izdivaç amaçlı olarak verdiğim sorunsal.

ama genel olarak şahsımca instagram kadınların krallığıdır.
  • bunu ben de çok sordum kendime, sonra bulamadım tabii, kapadım hesabı...
  • çalışmalar, sosyal medya kullanımının, beynimizdeki zevk/haz merkezlerini tetiklediğini kanıtlamış, buna göre; facebook, instagram, pinterest gibi sosyal medya uygulamalarını kullanırken, beynimizde “nucleus accumbens” denilen ve ayrıca beynin “ödül” merkezi diye de adlandırılan bölge uyarılıyor. bu bölge, seks, kabul görme, yemek, içmek gibi bize iyi gelen aktiviteler yaptığımızda zevk almamızı kolaylaştırıyor. yani biz ne zaman instagramda bir “like” alsak, beynin o merkezi uyarılıyor.

başka araştırmacılar da, “like” butonunun, aynı zamanda kişilerin “yalnızlık duygularını” azalttığını ve “değer veriliyorum” hissini arttırdığını iddia ediyor. sosyal medyada paylaşımlara “like” diyerek aslında bu ilişki eksiğini de tamamlıyoruz. çünkü “like” ettiğiniz de eşitlik yaratmak adına sizin paylaşımlarınızı “like”lıyor. psikolojide bu etkileşimin ismi “karşılıklılık etkisi” diye bilinir. yani paylaşıyor, beğeniliyor, yalnızlıktan kurtuluyor ve iyi hissediyorsunuz.
    antropolog k. de costa
  • modern zaman albümü olduğu için.

üstelik görmek için evinize gelmesi de gerekmiyor insanların.

teknoloji büyük düşman azizim. ne pul defterleri kaldı gösterecek ne fotoğraf albümleri
  • estetik ameliyatı ile hissiyatı anlayabileceğiniz sorunsal. belki psikiyatrik tedaviye ihtiyacınız olabilir sadece. foto atın ben size dönüş yapayım.
  • hikayelerimi takip ediyor mu? gönderilerimi beğenecek mi ? gibi soruların cevabını albilmek için bence. diğer türlü hiç mantıklı değil.
  • "doktora tezi mi yükleyelim" şeklindeki yekdiğer soruyu akla getiren soru.
  • kendi kullanım amacımı söyliyeyim. ( yerim sorunsalı falan) çektiğim iyi bir fotoğrafı yada gördüğüm ilginç bir şeyi arkadaşlarımla paylaşmak.