şükela:  tümü | bugün
  • kapansa da kurtulsak amk şeyinden.
  • mark zuckerberg ne yapmak nereye varmak istemektedir?

ilk önce snapchat’i satın alamayan zuckerberg, story özelliğini instagram’a taşıdı. herkes ilk başta olumsuz bakmasına rağmen şu anda snapchat’in kökünü kazımaya devam ediyor.

geçenlerde de instagram tv*geldi ve sadece dikey konumda video yayınlanmasına izin veriliyor. ilk hedefi youtube olsa da asıl amacının her şeyini instagram’dan paylaştığı yetmeyen kişilerin doğum günü, özel günler gibi zamanlarda yapılan eylemin amacı olan kişiyle zaman geçirmek yerine herkese yayınlamak isteyenlerin sayısı arttı.

mark, bana kalırsa instagram’ı insanların bir parçası haline getirmek istiyor ve son özellikler ile de daha fazla zaman geçirmeleri için yapılan yenilikler.
  • e-devlet soyağacı sorgulaması gibi bir süre sonra gündemden düşecek olan özelliktir.
  • insanları uyuşturmada bonzaiden daha etkili olduğunu düşündüğüm zımbırtının yeni -sozumona- özelliği.

teknoloji iyi hoş da, bu şey teknoloji değil be agalar, hele sosyalleşmek hiç değil. üzülüyorum.
  • instagramin bir sekilde surekli gundemde kalmasi icin gerekli olan ozelliklerden bir digeri. nasil ki coca-cola'nin aslinda hic reklama ihtiyaci yok ama surekli televizyonlarda, panolarda, sosyal medyada, vs. surekli goz onunde tutuluyorsa, bu da ayni sey bana kalirsa.