• şimdi basit bir mantıkla doğal olan bir şeydir efenim. çünkü tek kişi olduğun fotoğrafı sadece senin çevren ‘layk’lar. fotoğrafta çiftseniz hem senin o hem onun çevresi ya 2x ‘layk’ alır. hele 3-5kişilik bir grupla çektiysen bu ‘layk’ sayısı tavan yapar. ama 6dan fazla bir grupla fotoğraf atmışsan artık ‘layk’ sayısı düşmeye başlar çünkü fotoğraftaki insanlar artık pek belli olmazlar.

(bkz: laffer eğrisi)
  • başlık (bkz: çift fotoğraflarının daha çok beğenilmesi) olarak düzeltilebilir, keza instagram'a özgü bir durum değildir. dilbilgisinden bağımsız doğru bir tespittir. bunun bir ötesi, o fotoğrafa bir çocuk girerse beğeni sayısının aynı oranda artmasıdır.

sebebine gelirsek, kimse bıdı bıdı demesin. beğeniler diğer kullanıcılar tarafından da görülebildiği için tek başına resim paylaşmış birini beğenince dışarıdan "buna mı yürüyor lan" izlenimi oluşturmama çabasıdır. o kişinin profili gizli olsa da ortak arkadaşlar tarafından bu bilgi görülebilmektedir. *
  • herkesten önce ben kendi derdimi sikeyim öncelikle. size zahmet olmasın. ama neden böyle ya. tek başına paylaştığında aldığın layk sayısı çift paylaştığında aldığının en fazla yarısı oluyor. neyi anlatıyor bu? bir istatistik mi? çiftleri daha mı çok seviyoruz? bekara ev verirken dudak bükmemiz, bekarları içten içe sevmememiz falan bununla alakalı mı? kafamda çok soru var. yanıtlayamıyorum. çift fotosunu layklamak daha mı risksiz mesela? nedir bunun sebebi? n'olur yardım edin. çıldırıciim.
hesabın var mı? giriş yap