şükela:  tümü | bugün
 • neden olmadığını anlayamadığım başlık.

  çok ilginç şikayetlere denk geliyorum dolaşırken instagramı. bazı sayfalar bu soytarıları ifşa ediyor. ancak herkesin ulaşabileceği sayfalar değil.

  denk geldiğim orijinal diyerek sahte ürün satan, istenilen ürün yerine başka ürün gönderip müşteriyi engelleyen, hiç ürün göndermeyen dolandırıcıları ifşa edeceğim.

  hukukun açıklarından yararlanarak bir şekilde yırtıyorlar çoğu. ancak bunların gırtlağına giden parayı kesmek en büyük ceza. zira taptıkları para.

  edit: ‘instagramda insanları dolandırmaya çalışan butikler’ şeklinde başlık açamadığımdan dolayı (50harf sınırı) mecburen bu şekilde başlık açtım. zira liste başlıkları zaten bu şekilde açılır. bu başlıktan instagram’daki tüm butiklere dolandırıcı imasında bulunduğumu düşünen bir beynin varsa yakın bir psikoloğa görünmenizi arkasından da bol bol kitap okumanızı önemle tavsiye ederim.

  bu başlık dolandıran sayfaları gelip yazmak ve dolandırmayan, emeği ile geçinen insanları bu dolandırıcılardan ayırabilmek için açılmıştır. zeka sıkıntısı olanların yazdıklarına bakılmasın.
 • çoğul kullanıldığı zaman birçok masumu da zan altında bırakacak bir başlık olmuş. instagram'da gece gündüz örgü örüp veya bir şeyler dikip çocuğunun masrafını çıkarmaya çalışan onlarca yüzlerce yoksul insan var. onları töhmet altında bırakmaya hakkın yok. acilen onlardan özür de dilemelisin.
 • kendi butiği ise bir şey diyemem fakat imitasyon ürünü bile bile alıyorsanız ağlamayın efem.