şükela:  tümü | bugün
  • instagram üerinden dolandırıcılık yapan,
    gerek parayı alıp yanlış ürün yollayan, gerek ürün dahi yollamayan hesaplardır..

şimdi aramaya inanan biri olarak neden bu başlığı açtım... güzel soru asıl başlık

(bkz: instagram dolandırıcıları)

lakin instagram üzerinden dolandırıcılık yapan, fotoşoplu resim koyan hatunlar ot bok falan değil olay, olay tamamen alışveriş sayfası olarak insanları dolandıran orospu çocuklarının ifşası...

malum, google a bir konu yazdığında ilk karşınıza çıkan site burası olduğu için, bizim de insanlara bir hizmetimiz olsun;

https://www.instagram.com/spor.ayakkabi_orjinal

yukarıda verdiğim örnek ile başlayalım, eğer varsa bildiğiniz ettiğiniz sayfalar siz de sebepleri ile ekleyin.

bu yukarıdaki orospu çocuğu , resimdeki ile alakası olmayan ayakkabılar göndermek sureti ile insanları dolandırıyor...

yapabileceğiniz hiçbir şey yok. ülkede bu heriflere ağzını açabilecek tek bir hukuki mecra yok, hukuken bi sikim olmayacağını bildiğimiz için bu pezevenklerin ekmeğine taş doğramak için yapılabilecek tek şey insanları bilinçlendirmek.

•alış veriş yaptığınız sayfalar eğer şeffaf paketleme ile ayakkabıyı yollamıyorsa almayın.

•kargo geldiğinde detaylı bir şekilde gönderici adresi telefonu yazmıyorsa paketi alma.

ha bu tarz sayfalara karşı en büyük piçlik nedir mesela? bu sitelerden vana hakkari’ye kargo isteyip, daha sonra bu kargoları almadan geri yollamak.

edit şimdi beyni küçük cahil, dinle... benim instagram hesabım bile yok. velev ki ben dolandırıldım amına koyduğumun malları, bu neyi değiştirir? benimle muhabbeti kestin diyelim tipini siktiğimin malı, ne kaybederiz bu dünyada? hayır sen ne kazanırsın gerizekalı herif? ulan seninle zaten ne muhabbetimiz var?

edit2 devlete vergi vermeyen yerden alış veriş duyarı kasan amk çomarı, ulan anasını siktiğimin yerinde ülkenin insanlarını bu duruma düşüren, düşürürken cengiz holdingin 900.000 milyon tl vergisini silen ama beni maaşımdan her ay patır patır maaşımın 4 te 1 ini kesen devletin hükümetin suçsuz, ben suçluyum he ? senin fiyatını sikeyim amk!
    götün büyük şirketlere yapılan kıyaklara ses çıkarmayı yemiyor değil mi sikik!

ayrıca amerika’da 300 dolara alamayacağın ayakkabı ne la ? sipariş verilen ayakkabıyı, ayakkabının ne olduğunu biliyor musun sen?

la bi sikime yarayın oğlum, yaralı parmağa işeyin amk. ülkenin düştüğü durum bu, şov yapacağım diye amına koyduğumun sözlüğünde, utanmasalar dolandırıcının götünü yalayacak koyduğumun laleleri!

vay amk, dolandırılanın suçlu olduğu tek ülkeyiz heralde çok garip. sonra neden burnumuz boktan çıkmıyor...
  • güvenli e ticaret varken, yıllardır internetten ürün satışı yapan siteler varken, 2 günde açılan hesapla alışveriş yapanalrı göstermiş iyi niyetlileri görmemize vesile olan başlık.
    hakkari’ye kargo gönderip geri yollamak diyor çözüm olarak.
    lan ben izmir’deysem hakkari’deki kargoyu nasıl geri yollayayım amk!
    instagram’dan kürdan bile alınmaz!

edit: gerizekalı imam bana mesaj attı. kapıda ödeme yaparız diye. salak sen zaten dolandırılmışsın (bunlara karşı hiçbir hukuki :’( diye ağlamış). hala kediye kuyruk sallatmaya çalışıyorsun.

edit 2: ekleme entry ile duyar kasmış..
    kıyamam :’( hüzünlendim kalbim sıkıştı resmen şu an. dil altım nerde!?
  • bazen kendi kendime ulan ne keriz insanlar var dememe sebep olan dolandırıcılık türünün yeni örnekleri. he ben yapamam, korkarım orası ayrı da. kardeşim bunun adı da bile bile lades.
  • 500 küsur tl olan orijinal adidas stan smith'i 150 tl'ye alabilecegini sanan sivri akillilarin mustehaki olan dolandırıcılar.dua edin insaf ediyorlar da hıyar yerine pazar malı ayakkabı yolluyorlar.
  • istanbul'da normal dükkanı olan gerçek esnaf bile gözünüz içine baka baka sizi kazıklamaya çalışıyor, elinden gelse sadece parayı alacak gibi davranıyor, senin tekrar gelip gelmemen umrunda değil zaten 20 milyon insan varken, instagramdan ürün beklemek haybecilik gibi geliyor bana.
  • sayılarının çoğalması dilediğim hesaplardır. instagram üzerinden çakma ayakkabı alanlara müstehaktır.

(bkz: doğal seleksiyon)
  • la kardeş, allah rızası için ya, allah rızası in siz müthiş ekşiciler, süper insanlar, allah’ın yarattığı amına koyduğumun hatasız kulları! ulan bir kere başlığın altına gelip, mehemehe kehe kehe diye gülüp, ne kerizler var yeaaaaa diyene kadar bir kere bir sikime yarayın da, varsa bu sayfalar şuraya yazın, iki kişi bile okuyup fayda sağlasın yeter deyin be!

helal olsun amk şimdi siz yapmazsınız ya böyle bir salaklık, bizler şuan size inanılmaz bir hayranlık duyduk amk anlatamam yani. eee neye yaradı mesela bu mükemmelliğinizi buraya yazmanız?
    ne düşünelim? yav ne zeki, ne dolandırılamayan bir insan deyip yastığa kafamızı koyunca, “ kimdi ulan acaba bu allah’ın en zeki kulları!” diye rüyalara mı dalalım amk?

iki kelam insanların işine yarayacak bişey yazın la suraya iki kelam. belki birileri okur amk
  • instagram sayfaları devlete vergi vermediğinden vergi kaçırmaktır. bu yüzden dolandırılan insanlara bir gram acımam. neredeyse %0 maliyetle, %100 kar etmek diye bir şey mi var ya? ne domain + hosting parası ödüyorsun, ne devlete vergi ödüyorsun, ne de sigortanla iş yapıyorsun? bildiğin sigortasız çalışıp, vergi kaçırıp, bedava reklamını yapıp satış yapıyorsun. dolandırılan kerizlere iyi olmuş diyorum içimden. hukuktan bahsetmiş senin yaptığın yasal mı amk?
  • dolandırıcıları eklemek yerine, dolandırılan yazarları eklemek daha yararlı olur. muhabbeti, selamı ve sabahı keseriz.
    zira;
    orijinali amerika"da 100 dolar gibi bir fiyata satılan ayakkabıyı, türkiye'de 300 liraya satın almaya kalkışan insan ya maldır ya da uyanık geçiniyordur.
    böyle adam sizi de kazıklamaya ve dolandırmaya kalkar. direk muhabbeti kesin bence. dolandırılan bu uyanığa gidip "kardeş zor durumdayım 100tl borç verir misin?" diye sor, vermez ama gider çiftlikbank hesabına milyonlar aktarır. uzak durun bu tip insanlardan.
    o yüzden aşırı gereksiz başlık.
  • trek marka bisikleti 35 euro gibi komik bir bedele sattığını iddia eden bir hesap da bunlardan birisidir. düşen keklik vardır kesin.