şükela:  tümü | bugün
 • instagram'da takip isteğinizi onaylayan kişinin sizi geri takip etmemesi durumu.

  bu kişi çok samimi olmasanız da her gün aynı ortamda bulunduğunuz iş / sınıf arkadaşınız olabilir. çok samimi olduğunuz biriyse durum daha vahim tabii.

  bu durum ekseriyetle iki nedene dayanır:

  1) bakın kardeşim beni takip eden bir sürü insan var ben bunların çoğunu takip etmiyorum. böyle de popüler bir kişiyim. (bravo çok popüler bir insansın gerçekten takdir ettik.)

  2) sen beni takip etmeye değer bulmuşsun ama ben seni takip etmeye değer bulmuyorum kusura bakma. (profili gizlidir, sizin takip isteğinizi onaylar, geri takip etmez.)

  siz de takip etmeyin kendini bulunmaz hint kumaşı sanan bu dangalağı.

  eyyorlamam bu kadar.

  peşin edit: (bkz: derdini sikeyim butonu)
 • benim yaptığım insanları uyuz eden hareketim.
  tanıdığım biridir ve diğer sosyal medya hesaplarından bildiğim kadarıyla sürekli yediği otu/boku, kocişle bok püsür keyfi, bebişinin ilk kakası vb. paylaşımlarda bulunuyordur o yüzden takip etmiyorumdur.
  şahıs ergendir ya da otuzunu devirmiş ama kritik dönemde takılıp kalmış, ergenliği atlatamamıştır, sürekli günlük makyaj ve kombin selfiesi paylaşan bir kezbandır, modaya uyup yakışıp yakışmadığına bakmaksızın sakallı/bıyıklı selfielerini paylaşan bir kamildir. bu yüzden takip etmiyorum. yeni sebepler aklıma geldikçe eklerim.
 • sosyal medyada alınan favların likeların takiplerin insanın kendini bir halt sandırması sorunsalı.
  soru: bu kadar önemli mi?
 • paylaşımlarının kalitesiyle ilgilidir. beğenmezsem takip etmem, mecbur muyum? bütün profili büzücük dudaklı selfiden oluşan kızları hemen yollarım. abuk sabuk özlü söz koyanları affetmem. her türlü siyasi görüş bildiren paylaşımı anında gönderirim. sonuçta o alan benim alanım, orada ne görmek istiyorsam onu korurum. bir kişiye dolaylı yollardan mesaj vermekle ilgisi yok pek benim için.
 • (bkz: sosyal medya saçmalıkları)
  özellikle instagram ve twitter kullanmaya karşıyımdır. hiç samimi bulmuyorum. ha hiç mi sosyal medya hesabım yok? her birey gibi malesef benimde var o da ayda yılda bir girdiğim facebookum ve günde bir girdiğim tumblrım. en azından bunlarda takip edeni takip et zulmü yok
 • "ayıp olur" hususunu çok yanlış anladığımızı gösteren durum.

  şöyle ki; karşıdaki kişi senin onu takip ettiğini görmemiş olabilir; kimin takip ettiği ile ilgilenmiyor olabilir; instagram'ı öylesine açmış olabilir ve eşittir, bu da "tüh sana be biz takip ediyoruz adam yerine koyuyoruz sen karşı takip yapmıyosun(sanki ajanlık anasını satıyım - yazar burda dayanamadı)" demeyi gerektirmez.

  peki bazılarımızın yaptığı muamele ne? sanki kapısına gelmiş, kapısını çalmış, evde olduğunu biliyormuşuz da; açmıyor, gibi davranmamız.

  tebrikler! artık bir robotsunuz.
 • kimseyle küsüşmemek adına instagram "bu kişinin paylaşımlarını gizle' seçeneği sunsa harika olur.
 • beni beğeneni ben ben beğenmem. benim beğendiğimi ise beni beğenmez

  (bkz: şappur şuppur)
 • genelde reklam için ve takipçi kazanmak için yapanları takip etmiyorum. mesela bazen bunlar arkadaşlarımdan da çıkıyor, kendisi kişisel hesabından ne twitter ne de instagram hesabımı takip etmezken, iş kurunca daha çok takipçi kazanmak için o hesaptan takip ediyor. onlara "büyüklük bende kalsın" diyorum ama diğer türlü takipçi avlarına pek kanmıyorum.

  mesela sarar bile bunu yapmıştı, haydi bir louis vuitton olur, bir valentino olur, efendime söylüyüm bir stefano gabbana olur, takip edeyim. sarar kim ya, sarar kim!!

  şaka ayol! sarar iyidir, 2012 londra olimpiyatlarında sporcularımızı hep sarar giydirmişti, sırf bu yüzden bile benim gözümde bir numaradırlar. fransız binicileri ise en para babası kodamanların bile bir çantasını satın alabilmek için aylarca sıra beklediği hermes giydirmişti. italyanlar'ı armani, ingilizler'i ise stella mccartney... öyle bir ortamda nice kallavi türk markası varken sarar'ın elini taşın altına koyması gerçekten çok kıymetli bir şeydi benim gözümde...

  sosyal medyadan takipçi satın alacak kadar kıymeti bilinmeyen bir marka olması ise üzücü...