*

şükela:  tümü | bugün
  • instagramda denk geldiğim bir profil üzerine açtığım başlıktır.

profildeki çocuk maksimum 11-12 yaşlarında, üzerinde farklı farklı fantezi gecelikler var ve dans videoları atıyor. videoları ve fotografları bir başkasının çektiğini düşünüyorum. ciddi bir çocuk istismarı söz konusu. fotoğraflarının altına pedofililer doluşmuş. ne yapılacağını bilen birilerinin yardımcı olması için bu başlığı açmaya karar verdim.

edit 1: arkadaşlar instagram linkini vermemin sebebi insanların bu profili şikayet edip kapattırması ve çocuk istismarı için gerekli yerlere şikayette bulunabilmesi. bu link burada durursa ve şikayet edersek zaten bu hesap yarına kadar kapanır. ama linki kaldırırsam insanlar ne üzerine şikayette bulunacak?

edit 2: konu ile ciddi anlamda ilgilenebilecek birinin bana ulaşması sonucunda mevcut instagram linkini kaldırdım.
  • acilen yorum yapanların adresleri tespit edilmesi gerekir durum vahim.
  • mevcut teknoloji durumunda boylesine profiller gormek icin cok uzaga gitmeye gerek yok malesef.

herkesin ailesinde, akrabalarinda bu tur olmasa bile yasinin gerektirdiginden cok daha abarti sosyal medya kullanan cocuklar var. boyle onlarca ornek gosterebilirim.

bu tur durumlarda ailelere ciddi manada gorev dusuyor. her sey ailede bitiyor desem bile yeridir. durum bu vaziyette giderse cok degil bundan 5-10 yil sonra cok daha vahim durumlarla karşilasacagiz.

soz konusu profili ve altina o yazilari yazanlari gordugumde cidden kanim dondu.
  • profili paylaşmadan da çözüm bulunabilecek istismar. paylaşmanın faydası yok, zararı olabilir.
  • https://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.php?subject=2

şikayetimi yaptım, 1 dakikamı almadı, ne kadar çok kişi ihbar ederse o kadar etkili olur sanırım.

edit: kaldırılmış instagram'dan, sonuç verdi galiba çabamız.
  • --- spoiler ---
    uyarı üzerine entry silinmiştir.
    --- spoiler ---

edit: duyarsız kalmayın lütfen şikayette bulunun. az biraz empati yapın bu kişi kardeşiniz, yeğeniniz ya da çocuğunuz da olabilirdi. lütfen umursamamazlık etmeyin.
  • bu ne rezil bir şeydir. yorum yazan çocukların hepsi de kardeşim yaşında. "of bu ne sakso çeker." yazmış maksimum 14 yaşında çocuk. nereye gidiyoruz biz böyle? küçük yaşta çocukların eline sırf sussun diye denetimsiz bir şekilde telefon, tablet veren ebeveynlerin eseri şu dengesiz nesil.

not: şikayet edebileceğiniz yerlere edin lütfen. bu işin arkasında çete gibi bir şey olabilir.
  • doğar doğmaz ebeveynlerin cocuğun eline tablet, telefon ve turevlerini tutusturması sonucu ortaya cıkan durum. yazık...
  • sosyal medyanın ne denli boktan bir yere dönüşebileceğini gözler önüne seren bir profil. videoları kim çekiyor? anne? baba? peki bu çocuğun ebeveyni falan yok mu? birkaç like ve para için değer mi? kafada deli sorular.
  • açmayın bebeler