şükela:  tümü | bugün
 • "böyle şeylere karışamazsın." diyen sevgiliden koşarak kaçın. ruhu beğenilmek isteyen, baba sevgisi görmemiş bu düşük cinsin aciz evlatları, kendine "özgür ve aydın bir cumhuriyet kadınıyım." gibi bahaneler söyleyerek sahte bir hayat yaşar, bunu ellerinden alsanız ellerinde hiçbir şey kalmayacağı için bunu savunurken ölümüne çirkinleşebilirler.

  kadın dediğinizi yapmıyorsa sıkıntı belki sizdedir, belki ondadır, ama her halükarda oradan kaçılır.
 • sevgiliyi kendi malı sanan yazar hezeyanıdır. arkadaş sevgilileriniz sizin için değişmek zorunda değil, yapmak istediklerini yapmaktan vazgeçmek zorunda değil. beğenmezsen ayrılırsın. vay arkadaş bi de naif ve afacan bir adamı kaybetti demiş. bu ne ego amk. sen kimsin de o seni kaybetmiş oluyor.
 • haklıdır ama kadın az bile demiştir. kız arkadaşınıza, karınıza ya da hayat arkadaşlarınıza hiçbir şeyi hiçbir nedenle dayatamazsınız aq sığırları. kimse sizin köleniz değil.
 • sevgilinin dekolteli fotoğraflarının hoşuna gitmemesini bir yana koyalım, bu konuda herkesin kafa yapısı farklıdır buna birşey demek pek doğru değil fakat bu insanla bir yola çıkarken nasıl biri olduğunu bilmiyorsan ve bunu sonradan sorun ediyorsan hata sendedir malesef. ayrıca sevgilinin senin rahatsız olacağını bildiğin halde bunu yapması da ayrı bir olaydır. ikinci yorumum sadece bir kızın dekolteli fotoğraf atmasıyla alakalı değil genel olarak partnerlerin birbirinin hoşuna gitmeyecek hareketleri göz göre göre yapmasıdır. orta yol bulmaya çalışmak daha doğrusudur. o yüzden karşınızdaki insanın doğruları size de doğru gelecekse birlikte olun aksi takdirde böyle sorunların olması doğaldır ve sizi yıpratmaya devam edecektir. bazı yönleri ne kadar hoşunuza gitsede ve karşılık alıyorsanız bile "kafa yapımız uymuyor" veya "bana göre değil" demeyi öğrenmeniz gerekiyor.
 • gayet normal bir sevgilidir.
  beraber olduğunuz kadın ya da erkek sizin 'sahip' olduğunuz bir 'mal' değildir. kendi tercihleri ve hayatı vardır, siz de bunun bir parçası olursunuz. yaptığınız tek şey 'sevgilicilik' oynamak ama işler öyle değil, bilmiyorsunuz.
 • sevgilisi olan insanı, yani "sevdiği" insanı, kontrol etmeye çalışan insansıları ortaya çıkaran sevgilidir.

  herkes özgür doğar, özgür yaşamak hakkı vardır. sen özgüvensizsin, eziksin diye fotoğraflarını kaldırmak zorunda değil. sen onu kontrol etmeye çalışınca karşı çıkıyorsa hatta helal olsun kişiliği vardır. ezdirmez kendini.

  etik anlayışına uymayan fotoğraflar koyan biriyle de sevgili olmayarak kendi enerjini ve zamanını kurtarabilirsin. çok basit ya, vallahi, toxic olma! aaa!
 • kaldırmama hakkına sahiptir. bu kadınlar da bazen kuralcılığın bokunu çıkarıyor! çok yakın bir arkadaşım, sırf sevgilisi/nişanlısı istedi diye instagram'i ve swarm'ı, facebook'u filan kapattı (yani kendi hesaplarını). arkadaş sizi dışarıda elâlem görmüyor mu? izole mi yaşıyorsunuz? eee, sosyal medyada fotoğrafının olması niye sıkıntı? bir gören bir daha görmüş oluyor, uzun uzun bakıyor, fantezi kuruyor en fazla - onu, sizi sokakta gören de yapıyor rahat olun.

  doğru bildiği yoldan şaşmaması gereken sevgilidir. vur de vuralım, öl de ölelim reyiz!
 • ayrılmak ona koymaz... o zaten ilişkiyi asla ciddi görmemiştir. gerçi ciddi görmeyen adam zaten instagram'da paylaşmaz. onu hiçbir zaman sevgilisi olarak görmemiştir ki. belki de duygularından kaçmıştır... belki de bu yüzden ayrılmıştır. belki de aldatan erkektir. güven veremez. ilişki onun için oyundur. belki de kırdığı kalplerin ona verdiği vicdan azabını unutmak için kendini rahat olması gerektiğine inandırmıştır. kendini kandırmıştır. koyduysa bile belki de silmeyerek "zamanında bunu yiyordum." demek istiyordur. bir başka paketi açıp yemesine içmesine devam edecektir. kendini kandırmaya devam edecektir. kırdığı kalplerin, bir yalana dahil ettiği ve umursamadığı eski sevgililerin vicdan azabını unutmak için kendine söylediği bu yalanın içinde, bir maskeyle yaşamaya devam edecektir. ikiyüzlü, yalancı, kendisi olmayan sahte kişiliği ile sürdürür yaşamını. ama bir gün öyle birisi çıkacaktır ki ona çok sert vuracaktır tokadı; vicdanına öyle bir saplayacaktır ki bıçağı, kanaması asla durmadan devam edecek ve içinde yaşadığının koca bir yalan olduğunu açığa çıkartacaktır. inkar edip o yalana inanmak istediğinde o dinmeyen yaranın sızısını bulacak ve unutamayacaktır. artık yalan söyleyemeyecektir zira o kişi, kahramanımızın özünü ortaya çıkartmıştır. bir gün o giderse, kahramanımızı yalnız bırakırsa yalnızlığa alışkın olan kahramanımız bu eski dostunu kucaklar; sporuna devam ederek, işleriyle uğraşarak geçirir günlerini ve pektabi artık değişmiş, özünü ortaya çıkarmış ve herkes tarafından sevilen, daha da başarılı ve güçlü birisi olarak... ona karşı minnettarlığını hatırlatacaktır artık o yara ona... kimbilir, belki yeniden döner mi?

  yine mi kendimi anlattım?