• bunu "sevgiliniz sizin malınız değil" diye savunmak da abesle iştigal.

olm instagramdan bahsediyoruz. instagramda orasını burasını açıp abazan ve piç hiti toplayan birinden bahsediyoruz. instagramın mal pazarı olduğunu bilmesek ciddiye alacaz sizi de.

kedine mal gibi davranan birini "sinin malın diğil ooooo" diye savunanı da gördük. komiksiniz vallaha.
  • sevgiliyi kendi malı sanan yazar hezeyanıdır. arkadaş sevgilileriniz sizin için değişmek zorunda değil, yapmak istediklerini yapmaktan vazgeçmek zorunda değil. beğenmezsen ayrılırsın. vay arkadaş bi de naif ve afacan bir adamı kaybetti demiş. bu ne ego amk. sen kimsin de o seni kaybetmiş oluyor.
  • olay zaten kıskandım kaldır olayı değil.

sevgilin güzeldir, çok güzel fotoğraflar çekiyordur, koyar. normali bu zaten. ancak yalan yanlış, saçmasapan sosyal medya kültürü var ki burda, tanımadığın ya da yeni tanıştığın sevgilisi olan bir kıza bile dm'den yürüme, fotoğraf altına saçmasapan yorumlar yapma, oradan buradan yürüme gibi andavallıkların dolaylı yoldan ilişkiye kesinlikle zarar veriyor.

sen sinirleniyorsun, söylemiyorsan doluyorsun, söylüyorsan karışma bana dediğinde inatlaşıp saygını yitiriyorsun. inatlaşıp sen de fotoğraf koymaya başlıyorsun ve bu sefer karşı taraftan gelen tepkiler ilişkiye zarar veriyor.

fotoğraf koy. eskiden dekolteli koyuyordun şimdi dekoltesiz koy.

ilişki dediğiniz olayı çok yanlış anlıyorsunuz. en başında uzlaşmadır ilişki, orta yoldur, tamamlamak, tamamlanmaktır. sizin ilişki anlayışınız gülelim, eğlenelim, sevişelim ama uzlaşmayalım, saygı duymayalım, güzel vakitler ve anılar dışında hayatın olağan halinde birbirimizle alakasız olalım.

aslında yanlış anlıyorsunuz demem benim yanılgım. her insanın algısı ve bakış açısı farklıdır. ancak mutlu olan insanlar her zaman uyumlu insanlardır.

topluma göre uyumlu olmaktan bahsetmiyorum. mikro düzeyde arkadaşlık veya sevgililik içinde bir uyumluluk yukarıda yazdığım.

çok uykum var ben yatıyorum.
  • sevgilileri başkasıyla sevişirken de rahatsız olmayacak meriç'lerle kezban'ları göstermiştir.

hayatında benim olmadığım dönemde kimle sevgili olmuş, nasıl kıyafetler giymiş beni çok bağlamaz. ama bir hayatı paylaşıyorsak o memeler ikimize aittir arkadaş. o memenin arasını etini ucunu benden başkası göremez.

ha bu benim için de geçerlidir tabi. benim çüküm artık ikimizin. ondan başkası dokunamaz göremez. bu kadar.

bu istek sen benim malımsın demek değildir. bunu o kalın kafanıza sokun artık. bir hayatı başka biriyle paylaşıyorsan bir şeylerden feragat etmek zorundasın. etmiyorsan boşuna ne kendinin ne karşındakinin vaktini çalma. siktir git.
  • bu ara çok duyuyorum ben bu tarz ilişkileri. toplumun temeli kadındır, çocukların büyüyünce nasıl bireyler olacağını büyük ölçüde anneler yani kadınlar belirler ve bu manzara ne yazık ki hiç iç açıcı değil.

günümüzde aklı başında, sağlıklı düşünebilen bir kadın sosyal medyaya zaten fotoğraf falan yüklemekten kaçınır. hadi ayda yılda bir yurtdışında gittiğin bir yer ya da ambiyansini cok beğendiğin bir mekan olur belki orada fotograf çekilip koyarsın da deri tayt ve göğüs dekolteli, evinin salonunda çekilmiş seni bir meta gibi göstermek dışında hiçbir özelliği olmayan fotoları sırf like almak adına habire sosyal medyaya servis etmenin altında çok ciddi psikolojik rahatsızlıklar yattığını düşünmekteyim. umarım kendilerine yapılan "kafani dış görünüşünle, beğenilmekle, daha ince bele sahip olmakla boz" dayatmasını görür ve bu saçmalıkların kölesi olmaktan kurtulurlar.
  • sevgilinin dekolteli fotoğraflarının hoşuna gitmemesini bir yana koyalım, bu konuda herkesin kafa yapısı farklıdır buna birşey demek pek doğru değil fakat bu insanla bir yola çıkarken nasıl biri olduğunu bilmiyorsan ve bunu sonradan sorun ediyorsan hata sendedir malesef. ayrıca sevgilinin senin rahatsız olacağını bildiğin halde bunu yapması da ayrı bir olaydır. ikinci yorumum sadece bir kızın dekolteli fotoğraf atmasıyla alakalı değil genel olarak partnerlerin birbirinin hoşuna gitmeyecek hareketleri göz göre göre yapmasıdır. orta yol bulmaya çalışmak daha doğrusudur. o yüzden karşınızdaki insanın doğruları size de doğru gelecekse birlikte olun aksi takdirde böyle sorunların olması doğaldır ve sizi yıpratmaya devam edecektir. bazı yönleri ne kadar hoşunuza gitsede ve karşılık alıyorsanız bile "kafa yapımız uymuyor" veya "bana göre değil" demeyi öğrenmeniz gerekiyor.
  • kadın öncelikle fiziksel nitelikleriyle dikkat çeker. reklamlarda bile kadın vücudu kullanılır, neden? çünkü kadın vücudu meta olarak algılanmaktadır. dikkat çekmektedir. değişmez bir gerçektir. kısacası böyle bir kadın kendisini tatmin edebilmiş değildir. olgunlaşmamıştır. beğenilmeye ihtiyaç duymaktadır. elinde biri olsa bile buna devam etmek istemektedir. bu biraz da kadınların yedekçi arzusundan kaynaklanır. bir de bunların bazıları feminist filan olur, bana karışamazsın moduna girer. hani kadın hakları, eşitlik vs. diyerek ilgi çekmek için oraya buraya yarı çıplak foto koyup, 3 like alınca da egolarını tatmin ederler. tam anlamıyla bir olmamışlık örneğidir. senin bu dünyaya kazandırdığın ne var? buldum! 3 like=3 yeni 31ci.

bir insan neden kendini ifşa eder? hadi solo takılıyorsun anlıyorum, beğenilmek istiyorsun fakat bunu yaptığın iş, katma değer ile değil bedenin üstünden yapıyorsun. bu, bile kabul edilebilir değilken sevgilin varken bunu yapman, senin kalitesizliğini değil, seninle olan erkeğin kalitesizliğini gösterir. o adam, o kadını kaybedecektir. bunu özgürlük olarak gören bir kadınla gerçek bir erkeğin zaten birlikte olması yanlıştır.
  • başlığı yanlış okumuşum, benim farklı bir durumum vardı kısaca anlatayım. eski kız arkadaşım tutturdu instagram aç, dedim benim işim olmaz öyle fotoğraf motoğraf. olsun dedi sadece beni takip edersin hem öyle bi ünlü var dedi sadece karısını takip ediyor çok hoş bişey dedi. iyi dedim neyse açayım. bir tek onu takip ettim, o ise sağolsun saçma sapan 1-2 kişiyi takipçi listesinden çıkarmadı. neyse o da geçti, benim zamanında sil dediğim fotoğrafları zorla silmişti ki, ayrılmaya yakın son birkaç ay abartı fotoğraflar atmaya başladı. sonra ayrıldık, benim hesabım öylece duruyor, içinde fotoğraflarımız da duruyor silmeye kıyamadım bile ama insanlar nelere nelere kıyıyor. sevgi, aşk, vefa, sadakat boş işler. bambaşka şeylere bakıyor şimdiki insanlar, ha bir de "özgürlükleri" çok önemli onlar için.
  • bir kadın olarak dekolte giymeyi değil ama dekolteli resimler koymayı ben de doğru bulmuyorum.

güzel hissetmek istiyorsundur ya da rahat ediyorsundur kaldırabilecek ortamda tabi ki giyersin şort ve mini de bu dediğime dahil.

ama sosyal medyalar artık pazar yeri gibi oldu.herkes malzemesini sergiliyor talebini bekliyor.ayrıca koyulan o resim yanlış ellerde yanlış yerlerde paylaşılabilir.insanlar buna nasıl cesaret ediyor anlamıyorum.

geçen bir yazar insanların resimlerini paylaşıp sanal seks ortamı yaratan bir siteden bahsetmişti.bir başkasının sizin resminizi alıp böyle bir yerde paylaşması çok korkutucu.ne yazık ki siber suçlarla savaşmada pek iyi de değiliz.
  • değişime karşı çıkan sevgili. nasıl bulduysan, öyle bırak. her şey özüne döner.
hesabın var mı? giriş yap