şükela:  tümü | bugün
  • ev hanımı olmak canına tak etmiş, sosyallesmek ve para kazanmak isteyen fakat eğitimı olmadığı için ne yapacağını şaşırmış tayfanın sebep olduğu durumdur. bütün entelektüel birikimini ve aklını koca bulmaya harcadıgı için eli boş kalan bu ekip; bir adet şükrü efe, bir adet zarife neva doğurduktan sonra evde büyüttüğü can sıkıntısını gelir sosyal medyaya kusar.
    kahveyisevenqiz, kahvequnlugum, mahmutunilknuru, sunumseviyorum, kahveqeyfi, bedavayaşıyorum, hicutanmiyorum gibi hesaplarla çeşitli yerlerden reklam için ürün ister, canı ister de vakit bulursa sunar.

tabi ki hiç bir zaman profesyonel bi çalışma hayatı olmadığı için işi nasıl kotaracağını bilmez, herkesin ona muhtaç olduğunu kanısına varıp keyfi davranir, ürün sahiplerinin küfürlerine mazhar olur.

beni bu kadar sinirlendiren olay ise:
    kuzenim ahşap boyama yapıyor, instagram hesabını da ben yönetiyorum. kendi halimizde takılırken bu kan emiciler bize musallat oldu. çünkü tam da sunum yapılacak ürünler boyuyor ablam. talep cok olunca takipçisi fazla, bu işi ciddiye alan 3-5 kişiye ürünleri yolladık.

ama hanımefendiler keyfine pek düşkün ve dahi lakayıtlar. hiçbir standartları yok, üstelik vaatleri de yok.

birisine gönderdik, haftada bir yokluyoruz
    "e hadi yayınla" diye. hanımefendi "ya tatlım cidden ilk boş vaktimde suncam merak etme" diye cevap veriyor. ben nerden "tatlım" oluyorum ya! ortamdaki herkes kadın diye hemen gün mü yapıyoruz? iş yapıyoruz ama farkında değil. sanki komşusuyla market dönüşü asansörde karşılasmış da "akşama ne pişircen tatlım?" diye soruyo haspa. baktık bi hafta daha geçti. sert bi mesaj daha yazdık 'sizli bizli.' gelen cevap bi adet bebek götü fotoğrafı, altında not: ya canm kusura bakma da ben keyfimden yapmiyo diiilim yani, bebeyimin altı yara içinde, gece bile uyumuyor!!111!!
    kadın bize bebeğinin poposunu çekip yolluyor!!! "hadi işini düzgün yapmıyorsun barı bebeğinin altını sık sık değiştir de pişik olmasin" diyeceksin, seviye düşecek.

yine biri 1.5 ay hiçbir yayın yapmadı. en son uyardığmzda ise "ya canım iki çocuğum var, araya ramazan da girdi, vakit bulamadım, en yakın zamanda yapçam söz" deyip salladı bizi. bi yerde çalışmaya başlasan da patronuna desen ya "yaaauff hiç anlayışlı diiilsin patron, her gün işe mi gelcem, bu nedir yaaaah! bakalım ne cevap verecek o patron!

o boyamaları yapan kadının da 3 çocuğu var. hepsini uyutup sabaha kadar ahşap boyuyor 3- 5 kuruş kazanmak için. bir tanesinı yapması birkaç saatini alıyor. ama bizim premsesimizin alt tarafı bir kahve yapıp tepsinin üstüne koyup fotoğraf çekip instagrama koyacak vakti yok. neden? çünkü arrrsız!