şükela:  tümü | bugün
 • instagram'ı şehir/doğa manzarası paylaşmak, hobilerini sergilemek, günlük aktivitelerini göstermek , ilgi alanlarıyla alakalı içerik sunmak, siyasetten sanattan bahsetmek vs vs için kullanan insanlara saygı duyuyorum;

  geri kalan aşırı mutluyum ve güzelim imajı vermek için binbir şekle giren kesimi ise meta olarak görüyorum. zaten onlar da kendilerini meta olarak sunuyor orada.

  ölünce arkanızdan kimse sizi tipinizle yargılamıyor, karakterinizle ve yaptıklarınızla hatırlanıyorsunuz.
 • likelamayın -> takip etmeyin -> havaya sokmayın
 • kadın erkek fark etmeksizin çirkin insanların model veya yakışıklı/güzel insanlar gibi fotoğraf veya hikaye paylaşma hastalığıdır.
  arkadaşlar güzellik zannettiğiniz kadar da kişiden kişiye göre değişen bir şey değil.
  bir ortama girdiğiniz zaman çoğu insanın dikkatini çekmiyorsanız, neredeyse her gün yoldan yürürken insanlar baktıktan sonra tekrar dönüp bakmıyorsa veya daha bilimsel olarak surat ve vücut hatlarınız belirli oranları yakalayamıyorsa yakışıklı veya güzel değilsinizdir. bu olay bu kadar basit. bu arkadaşlar gibi poz verince kimse ne yakışıklı adam veya ne güzel kadın demiyor. aldığınız beğeni sayıları ile tipiniz arasında da alaka yok.
  güzelliğiniz hakkında şüpheleriniz aynada yakından inceleyip, hatlarınızı değerlendirin
  tarafsızca, sikim gibi triplere girmeyin.

  edit: imla
  edit2: çirkinler hesap açmasın demedim arkadaşım, dergi kapağına çıkarmış gibi poz verecek triplere girince salak gibi duruyorsunuz demeye çalıştım.
 • taytı giyip, dudaklarını eşeğin poposuna çeviren kendini prenses zannediyor.
 • photoshop, faceapp vb. ile göz renginden tutun da ağzına, burnuna, yüzünün şekline kadar her şeyini düzelten; 1.50 boyunu 1.70 yapmak için yeri göğü yamultan kızlarımızla kendilerini kaslı göstereyim derken götüyle beli yer değiştiren erkeklerimizden oluşur.

  gerçek hayatta bir "şey" olamamanın getirisidir belki

  ya da üç beş kişinin bu sahte fotoğrafları beğenmesi ve güzel yorumlar yapmasıyla egolarının şişmesi.
  yazık ki bir süre sonra da gerçekle sahtenin ayrımını yapamaz hale gelip kendilerini manken sanıyorlar. bu tarz ezik tiplere yaptıkları fotoşopla ilgili ya da görünenle (!) ilgili bir yorum yaparsanız üç hafta ağlayıp hayata küserler. bu kadar da özgüven yoksunu, yazıklı tiplerdir.
 • instagram piyasaya çıktıktan 9 yıl sonra yapılan muhteşem tespit. umut sarıkaya içimizde yaşıyormuş fark edememişiz.
 • evrime inananların ortak fikridir.

  bu tür evrim geçiren üyeleri gördü bu gözler.

  https://eksiup.com/p/h3106842jwun
 • heykelin önünde tek ayak kaldırılınca top model olunduğunu sanan kezbanların yanılsaması.
 • insan türünün zekasını, acizliğini ve ucuzluğunu sorgulatan zanlardır.
 • ben bu durumun fotoğrafa filtre basılıp yüzün sadece yüzde 20si net olcak şekilde ayarlandığından kaynaklandığını düşünmekteyim. insanlar kendilerini aynadakinden farklı görünce ister istemez bir tripleniyor sanırım.