• likelamayın -> takip etmeyin -> havaya sokmayın
  • photoshop, faceapp vb. ile göz renginden tutun da ağzına, burnuna, yüzünün şekline kadar her şeyini düzelten; 1.50 boyunu 1.70 yapmak için yeri göğü yamultan kızlarımızla kendilerini kaslı göstereyim derken götüyle beli yer değiştiren erkeklerimizden oluşur.

gerçek hayatta bir "şey" olamamanın getirisidir belki

ya da üç beş kişinin bu sahte fotoğrafları beğenmesi ve güzel yorumlar yapmasıyla egolarının şişmesi.
    yazık ki bir süre sonra da gerçekle sahtenin ayrımını yapamaz hale gelip kendilerini manken sanıyorlar. bu tarz ezik tiplere yaptıkları fotoşopla ilgili ya da görünenle (!) ilgili bir yorum yaparsanız üç hafta ağlayıp hayata küserler. bu kadar da özgüven yoksunu, yazıklı tiplerdir.
  • instagram'ı şehir/doğa manzarası paylaşmak, hobilerini sergilemek, günlük aktivitelerini göstermek , ilgi alanlarıyla alakalı içerik sunmak, siyasetten sanattan bahsetmek vs vs için kullanan insanlara saygı duyuyorum;

geri kalan aşırı mutluyum ve güzelim imajı vermek için binbir şekle giren kesimi ise meta olarak görüyorum. zaten onlar da kendilerini meta olarak sunuyor orada.

ölünce arkanızdan kimse sizi tipinizle yargılamıyor, karakterinizle ve yaptıklarınızla hatırlanıyorsunuz.
  • instagram piyasaya çıktıktan 9 yıl sonra yapılan muhteşem tespit. umut sarıkaya içimizde yaşıyormuş fark edememişiz.
  • güzel bacaklı kızları takip etmez sadece arkadaş çevrenle yetinirsen kimsenin kendisini manken zannettiğini de düşünmezsin.

gereksiz kişileri takip edip gereksiz prim vererek onlara o zannetme duygusunu da varan sizlersiniz efenim. o kadını/adamı kendini manken sanıyor diye suçlayacağımıza takip etmez isek sorun kalmaz. her anlamda sorun kalmaz.
  • evrime inananların ortak fikridir.

bu tür evrim geçiren üyeleri gördü bu gözler.

https://eksiup.com/p/h3106842jwun
  • dışarda gördüğüm kızı instaramda gördüğüm de lan neymiş bu derdim. ama tekrar dışarda görünce bu ne amk derdim. bir de makyajsız gördüm mahalledeki bakkal hamdi abiye benzettim. instagramda herkes zaten anjelina joli, biyonse. ben bile bi karizma çıkıyorum alahın belası yerde.
  • bu kadar prim verirseniz ya ne sanacağdı?
  • bence başlık instagramda her gördüğünü manken zanneden insan diye değiştirsek efsane olur. çok sevdiğim diyetisyen arkadaşım boydan fotoğrafında kolu şişman çıkmış diye inceltiyorsa ben daha neye inanayım. yalansın instagram
  • memeleri olması yetiyor bu ülkede
hesabın var mı? giriş yap