şükela:  tümü | bugün
 • photoshop, faceapp vb. ile göz renginden tutun da ağzına, burnuna, yüzünün şekline kadar her şeyini düzelten; 1.50 boyunu 1.70 yapmak için yeri göğü yamultan kızlarımızla kendilerini kaslı göstereyim derken götüyle beli yer değiştiren erkeklerimizden oluşur.

  gerçek hayatta bir "şey" olamamanın getirisidir belki

  ya da üç beş kişinin bu sahte fotoğrafları beğenmesi ve güzel yorumlar yapmasıyla egolarının şişmesi.
  yazık ki bir süre sonra da gerçekle sahtenin ayrımını yapamaz hale gelip kendilerini manken sanıyorlar. bu tarz ezik tiplere yaptıkları fotoşopla ilgili ya da görünenle (!) ilgili bir yorum yaparsanız üç hafta ağlayıp hayata küserler. bu kadar da özgüven yoksunu, yazıklı tiplerdir.
 • instagram'ı şehir/doğa manzarası paylaşmak, hobilerini sergilemek, günlük aktivitelerini göstermek , ilgi alanlarıyla alakalı içerik sunmak, siyasetten sanattan bahsetmek vs vs için kullanan insanlara saygı duyuyorum;

  geri kalan aşırı mutluyum ve güzelim imajı vermek için binbir şekle giren kesimi ise meta olarak görüyorum. zaten onlar da kendilerini meta olarak sunuyor orada.

  ölünce arkanızdan kimse sizi tipinizle yargılamıyor, karakterinizle ve yaptıklarınızla hatırlanıyorsunuz.
 • instagram piyasaya çıktıktan 9 yıl sonra yapılan muhteşem tespit. umut sarıkaya içimizde yaşıyormuş fark edememişiz.
 • güzel bacaklı kızları takip etmez sadece arkadaş çevrenle yetinirsen kimsenin kendisini manken zannettiğini de düşünmezsin.

  gereksiz kişileri takip edip gereksiz prim vererek onlara o zannetme duygusunu da varan sizlersiniz efenim. o kadını/adamı kendini manken sanıyor diye suçlayacağımıza takip etmez isek sorun kalmaz. her anlamda sorun kalmaz.
 • evrime inananların ortak fikridir.

  bu tür evrim geçiren üyeleri gördü bu gözler.

  https://eksiup.com/p/h3106842jwun
 • bu kadar prim verirseniz ya ne sanacağdı?
 • (bkz: ego)
 • ben bu durumun fotoğrafa filtre basılıp yüzün sadece yüzde 20si net olcak şekilde ayarlandığından kaynaklandığını düşünmekteyim. insanlar kendilerini aynadakinden farklı görünce ister istemez bir tripleniyor sanırım.
 • hep saçma sapan şeyler paylaşırım. mesela en çirkin halimi paylaştığım zaman arkadaşlarım o ne olm kaldırsana şunu der. sanane amk der geçerim ve inanılmaz eğlenirim. ne paylaşacağım amk sahte sahte şeyler, olan neyse o.(yakışıklı olduğum için instadan kız düşürmekle falan uğraşmam o da var ama ayrı bir mevzu) ha bu arada cidden paylaşımlara dikkat etmeliyim işim ile alakalı ama troll bir adamım ben sikmişim instagramı.