şükela:  tümü | bugün soru sor
  • acilen tedavisinin geliştirilmesi gerekiyor. gördüğüm kadarıyla sigaradan daha fazla bağımlılık yapıyor insanlarda. paylaşım yapıp, like aldıkça onun için yaşamaya başlıyor insanlar. sigara ömrü kısaltıyor diyorlar, doğru. e instagram daha beteri, keyif alacağın her anı yaşamak yerine, instagrama yüklemek için fotoğraf çekerek heba ediyorsun. 100 yıl yaşasan ne olur, yarısı paylaşım yapmak için fotoğraf çekmekle geçiyor.
  • erkeklerin yapabileceği ama kızların asla yapamayacağı bir şeydir.

cafelerde, toplu taşımada dikkatimi çekiyor. erkekler genelde merak ettikleri adamların konuşma videolarını izler ya da kısa-uzun makalelerini okurken kızların istisnasız tamamı yukarı aşağı kaydırmalarla instagramda parmak çürütüyorlar. o dakka kendi kendime soruyorum; bu instagram olmasa kızlar telefonda nasıl vakit geçirecekler. sanırım sıkıntıdan patlarlardı.

şimdi anlıyor musunuz kızların internet kotası neden hızlıca doluyor erkekler ay sonuna kadar kota dolmadan interneti nasıl kullanıyorlar diye.

instagram kızlarımız için uyuşturucudan beter bir hale gelmiş vaziyette.

yakınlaştığım bazı hatunlar da ısrarla benden instagram hesabı açmamı istemişlerdi. çok eğlenceli olurmuş. kızlar gerçekten eğleniyor musunuz? kıskançlık duymadan arkadaşlarınızın paylaşımlarını izliyor musunuz?

çok zor sorular bunlar. ama cevap vermenize gerek yok. cevabı biliyoruz zaten.
  • yaklaşık 3 hafta evvel yaptığım şey. çok rahatladım ve herkese tavsiye ederim. benim bırakma sebebim bağımlılıktan çok akrabaların buraya da virüs gibi yayılması.
  • facebook - 2011 den itibaren kullanmıyorum
    twitter - 2013 de vedalaştık
    whatsapp - yok (ailemle foto paylaşımı için az bilinen bir muadilini kullanıyorum sadece)
    instagram - hiç bulaşmadım
    halimden gayet de memnunum. gözünüzde büyütmeyin isteyince bırakırsınız.
  • instagram gıdı yapıyor furyası ile yaygınlaşacak aktivitedir.
  • sosyal medyanın bir mecrasını bırakmak olayıdır.
    kronik rahatsızlık gibi muamele görmesini anlamıyorum.
    iradesizliğin en salağı bi durum olsa gerek.
  • çok büyük bir kaybınız olmuyor. hatta twitter ve facebook dahi kullanmayan birisi olarak söylemeliyim ki, önemli bir şey olduğu zaman zaten bir sürü yerden erişme imkanınız var. gayet de güzel. yapaylık kalmıyor. ohh.
  • yapmak istediğim. eğer yardımcı olabilecek olan varsa yesillendirebilir. telefon bağımlılığımı da sonlandırmak istiyorum. tüm gün elimde olmasını istemiyorum artık abuk subuk.
  • bütün insanlığın kendi piskolojileri için yapması gereken eylem.

zira başkalarının hayatlarının süreki takip etmek size zevk değil, sahip olamadıklarınızı gördükce daha çok acı verir. sonra avm avm onu bunu alayım diye dolaşırsınız.