şükela:  tümü | bugün
  • artık hepimizin yaptığı hastalıklı duygu insanları kıskandırmak ve çatlasınlar diye instagramı kullanmak.

yine böyle bir haftasonuydu, bir baktım denizler karaburunlar, akyakalar,faralyalar story’de uçuşuyor,kimi ünvanı ile hava atıp iş yerini masasını paylaşıyor, kimi çıktığı yurtdışı seyahatini kimi de karısını çoluğunu çocuğunu,

peki ben ne yaptım ilkel insan psikolojisi yeter lan benim neyim eksik diyerek yurtdışında gittiğim konferansımı,marmaris tatilimi, gittiğim balık restaurantlarını ve diğer aktivitelerimi paylaştım.

kıskanın çatlayın amk mantığı ile dedim ya aciz bir ezik gibi,peki ne oldu hiç sevmediğim beni de sevmeyen insanlar bile benim paylaşımlarımı beğendi sevdiği için mi hayır ayıp olmasın diye.

koskoca yalan bir dünya kıskandırmak ve kıskanmak üzerine kurulu bir dünya, ne başka insanları kıskandırın ne de kıskanın dostlar.
    ben kapattım instagramı lanet olsun sahtelik kokan postlarınız ve hikayeleriniz.
  • aslında acındırmak için kullansak nasıl olurdu?
    diye de bir düşünce geldi aklıma.
    allah orhan gencebay şarkıları eşliğinde
    en damar türk filmleri nin kısa versiyonu çıkardı
    ortaya..
  • millet neyin açlığını / eksikliğini çekiyor ise onu kapamak için instagram kullanır. örneğin fakirler sürekli zengin olmuş taklidi yapar. deli gibi bmw, iphone ile poz atarlar falan. haklarındaki fakir kanısını yıkmak isterler.

türk kızları da "çirkin değilim çirkin değilim ben tamam mıaaa" diye bağırmak için habire makyajlı filtreli selfieler atar. haklarındaki çirkin kanısını yıkmak için canla başla çalışırlar.
  • sosyal medyanın çıkış noktası ego tatminidir zaten. insanlar online platformlarda kendilerini birçok yönden ön plana çıkarmaya, türdeşlerine üstünlük kurmaya çalışırlar. anlık mesajlaşma uygulamasında bile hikaye paylaşma özelliği olmasının nedeni bundandır. facebook ilk çıktığında bu kadar popüler olması da insanların beğenilerini ve nefretlerini paylaşabilecek ve bu şekilde dikkat çekebilecek bir yeri ilk kez buluyor olmalarındandı.

sosyal medya, insanoğlunun vahşi yaşam alanıdır artık. sahip olduklarını, bunlardan mahrum kalanların gözüne sokma yeridir. kuş sütünün bile eksik olmadığı sofralarının fotoğrafını et alamayan fakirlerin gözüne sokmak, çocuk sahibi olamayan insanlara çocuklarınla ne kadar mutlu olduğunu göstermek, asgari ücretli işinden atılan adama işyerinin bmw'siye hava atmak vs.

bütün bunlar insan tipi vahşiliğin tezahürüdür. ama herkes bunu öyle cici bir şey olarak algılar ki, ya ben neyse bir şey demiyorum, deyip içinden bir küfür edip zaman akışını kaydırmaya devam edersin.
  • kıskandırmak için kullananlar var ama asıl kitle yaşamadığı hayatları yaşıyormuş gibi gösteren beyinsizlerle dolu.