şükela:  tümü | bugün
161 entry daha
  • her sey guzel, herkes mutlu. hayat burada cok guzel gelsenize.
  • sanki instagram yokken koltuğa uzanmış ağzımıza üzüm uzatan seksi kadınların ellerinden üzüm yiyorduk. iki karı kız görüyoruz işte daha ne olsun.
  • hayatımı değilde zamanımı mahvetti. sabah uyandığımda storylere bakmadan güne başlayamıyorum.
  • bir kadın arkadaşım bayramda 2 günlüğüne alaçatı 'ya gitti. şifne denen ucuz pansiyonlarıyla ünlü çeşme'nin biraz dışında bir yerde kaldı. 2 gün boyunca 10 ayrı kıyafet değiştirip hepsiyle alaçatı'dan story attı. daha sonra bunları profil altı story'lerine ekleyip "2020 summer" yazdı. dışarıdan bakan biri der ki ulan bu yaz en az 1 ay gezmiş bu karı... insanlar sahip olmadıkları lüksü, hayatı ve davranışları sergiliyorlar. hem kendilerini hem çevrelerini kandırıyorlar. biri de durup ben kimim demiyor.
  • başkalarının yaşamlarının benimkinden daha iyi ya da şaşaalı olması benim için bir parametre değil. her insan gibi benim de yaşamımda zorluklar, geçim sıkıntısı, pürüzlü insan ilişkileri var. başkalarının benden görece daha iyi olduğunu görmek bana hiçbir şey hissettirmiyor olumlu/olumsuz. hayıflanmak aklımdan bile geçmiyor burdaki entryleri okuyunca epey şaşırıyorum. eğer instagram yüzünden öfkeye kapılıyorsanız sorununuzu başka yerde aramalısınız bence. daha temel sıkıntılarınız olmalı, kendinizi kabul etmekle ve hayatı kucaklamakla ilgili yerine oturmayan bazı taşlar vardır diye tahmin ediyorum. eyyorlamam bu yönde.
  • hayatı mahveden kontrolsüzlük olabilir her gördüğünü beğenmek, takip etmek, herşeyi paylaşmak. insanları maymun iştahlılığa sürüklüyor bunlar. kontrollü bir bireyin hayatını herhangi bir uygulama mahvedemez.
  • bu ınstagram denen nane, türk toplumunun aile yapısı ve ekonomisine verdi en büyük zararı bence.simdi bunu söyledim diye bana tayyip,damat falan diye ayarlı cevaplar gelir ama yine de söylemek istiyorum.evet doğru basarisiz bir hükümet ve basarisiz yöneticiler ekonomiyi mahvetti ama. kardeşim! biz de halk olarak gösteriş budalasiyiz, sırf, x şuraya gitmis instagram a atmış bizde gidelim, o bunu yapmış insta da var biz de yapalım diye diye, birbirimize hava atmak için saçma sapan yerlerde saçma sapan paralar harcayarak, aile ekonomimizi zedeledik ve sonuç artan boşanmalar.
    ben bu türevleri sosyal medyanın kısmen sosyal konularda (kayıp birini bulmak, yardıma ihtiyacı olan birine destek olmak babında) faydalı oldugun dusunsemde, geri kalaninin insanları daha fazla gereksiz tüketime yönlendirdiğini düşünüyorum.
  • samimiyetle söylüyorum sosyal medyayı pek kullanmayan birisiyim. fotoğraf çekmem, çekilmem, sağa sola atmam. her mesela instagram'a girdiğimde milletin fotolarının altına onların sahtelikleri deşifre edecek mesajlar girmek isterdim bi ara, sonra kullanmayı uzun süre bıraktım.

diyeceğim o ki, insanlar gerçekten çok mutsuz hayatlar yaşıyor. onlar da biliyor lüks bir tatil yapmadığını, siz söyledikleri yalana inanıyorlar mı zannediyorsunuz? ha bunu kimisi eş bulmak için, kimisi piyasa değerini arttırmak için, kimisi ise bir an için bile öyle hissedebilmek için yapıyor.

bırakın eğlensinler. ne zararları var? bu insanların ''aldatmacalarına'' düşecek insan elbet vardır, düşmeyiversin anasını satayım. insanlar reel hayatta çok mutsuzlar, sanal hayatta mutlu olsunlar bari. siz burada mesajlaştığınız herkese, entry girip kendinizden bahsettiğiniz her olayda birebir doğruyu mu anlatıyorsunuz? en yakın arkadaşlarınıza samimi entrylerinizi göstersem 10 yıllık malzeme çıkar, yapmayın.*
  • black mirror-vari herkesin gülücükler saçtığı story'lerle dolu, realiteden epey uzak bir sosyal medya platformunu kullanmak daha da hayat mahvedici bir eylem olabilir.
  • kesinlikle yalan paylaşımlar kendimden biliyorum her şey güllük ve gülistanlık gibi paylaşım yapıyorum ama içim çürüyor ve çok mutsuzum.
312 entry daha