şükela:  tümü | bugün
  • bu entry en değerlisinden bir yatırım tavsiyesi içermektedir.

uzun süredir kapalı olan instagram hesabımı kullanıcı adımı kaptırmamak için ve fotoğraf arşivim silinmesin diye bugün tekrar aktif ettim. aktif etmişken eş dost ne yapmış bunca zamandır diye ufak bir gezineyim dedim.

aman allahım! kimisi euro bölgesinde tatil yapıyor, kimisi yepisyeni mersonun direksiyonunda, kimisi marmara denizinde yatlarda fink atıyor. hemen hemen herkes şu an türkiyede lüks sayılabilecek hayatlar yaşıyor! beni yeterince mutlu eden azıcık aşım ağrısız başım yaşantımdan o dakika eser kalmadı. anında ben neden yapmıyorum veya yapamıyorum tribine takıldım ve hayatımı sorgulamaya başladım. işimi gücümü bıraktım ve abartısız 1 saat boyunca bunu düşündüm.

en sonunda yarattığı psikolojik travmanın farkına vararak beni bu kıyasa sokan salak uygulamayı ne pahasına olursa olsun silmeye ve sosyal medyadan temelli kopmaya karar verdim.

zamanınızı, cüzdanınızı ve hepsinden önemlisi ruh sağlığınızı sömürerek para kazanan bu aptal uygulamanın zararlarını ölçebilmeniz için kısa bir süre de olsa sosyal diyete girmenizi tavsiye ederim. tekrar aktif olduğunuzda aradaki farkı ölçümleyebiliyor ve gerçeği daha net görebiliyorsunuz.