şükela:  tümü | bugün
  • sadece 1 (yazıyla bir) gün için babanın, o genç ellerdeki kredi kartını alması ile 36 bölümlük komedi-dram türk dizisi çıkarabilecek gençlerdir.
  • "bir yerlerde zengin türk çocuklarının olduğunu hep duyardık. ama zengin türk çocuklarından görgüsüz olanlarını keşfetmek için instagram'ın çıkmasını beklememiz gerekiyordu." - christine lagarde

.

lafın devamı: (bkz: #48265724)

.
  • öncelikle;
    1- bunlar çocuksa ben daha doğmadım, hatta düşünce dahi değilim.
    2- çoğunun elinde tesbih, kirli sakal, dar paça pantolon, vücuda yapışık takım elbise, rugan ayakkabı, bağrı açık kıllar ile sokakta beraber görünmek dahi istemeyeceğim kalitede tipler.
    3- hepsi sanırım oto galerici.
    4- çok zengin oldukları iddia edilen bu tipler, yanıma yaklaşıp benden borç 5 lira istese yemin ediyorum oradan topuklar, kaçarım, 5 kuruş da vermem. hepsinin sıfatından üçkağıt, keşlik, dolandırıcılık akıyor. hayır, baktım tek tek; bir tane düzgün, efendi bir tip yok. hani güvenmezsin. vallahi bunlar bu tiplerle iş adamı olabiliyorlarsa, bunların bu tiplerini gördükten sonra hala bunlarla iş yapma riskini alabiliyorlarsa, helal olsun o insanlara.
  • o kadar profil baktım, 1 tane eli ayağı hareketleri düzgün kişi göremedim.

ellerde silahlar, tesbihler, lüx araçlarla fotolar, bağcılar diksiyonunda atarlı sözler vs. kusacaktım resmen.

işte bunlar hep kurtlar vadisi

edit: bu foto ne lan 1 milyonluk araba içinde 10bin liralık telefonla hava atma durumu ahahahah
    görsel

bari arabaya eşdeğer patek philippe saat falan gösterseydin,
    kafa da yok bunlarda...
  • az önce çektiğim şu fotom ile aralarında olduğumu düşündüğüm zenginlik.
  • benim açimdan bir olayi olan fotograflar. helikopterler, jakuziler, lamborciniler havada ucusuyor amk. ben de geçenlerde yapi kredi'den vadaa kumbarasi almistim içine para atiyordum. dum, ama kirdim attim simdi.
  • "bentley içinde simit" ve "ferrari içinde nargile" fotoğrafları ile türk zengini'ni özetleyen fotoğraflardır.
  • eski zenginlerin çocuklarını bu şekilde göremezsiniz. servetlerini insanların gözüne sokmaktan kaçınır, kendilerini korur, toplumun tepkisini çekmemeye çaba gösterirler. eğlencenin dibine vurmayı bilir, ama hiçbir şekilde afişe etmezler.

çünkü parayı harcamanın da bir üslubu, bir görgüsü vardır. türkiye'nin eskiden zengin köklü aileleri, batı ile de ticari ve beşeri ilişkileri güçlü olduğundan hafiften arsitokrattırlar, entellektüel sermayeleri de gelişkindir. üniversiteye girince çocuklarının altına ferrari almazlar. çoğu çocuklarını kendi şirketlerinde en alt seviyeden çalışmaya başlatır; insanları ve toplumu tanısınlar, kurumsal bir aile olmanın da bilincinden uzak olmasınlar, isterler.

fotoğraflardaki çocukça ve görgüsüzce teşhirci tavırlara bakınca, çekilenlerin büyük çoğunluğu son 10-15 yıllık sürede parayı bulmuş, servet basamaklarını hızlıca tırmanmış, zengin olmanın inceliğini, görgüsünü, entellektüel birikimini henüz edinememiş sonradan görme ailelerin çocukları olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek...elbette bu onların suçu değil; görgü ve bilgi para ile sahip olunabilen şeyler değil. aileleri de çok büyük ihtimal ile bu konuda eksikler...bu eksikliklerini de daha fazla tüketerek kapamaya çalışıyorlar...

içine girseniz bir iki haftada sıkılacağınız bir hayatı yaşamak ve onunla mutlu olmak zorunda olan kişiler...iki çift laf etmeye kalksanız bir karşılık almanız mümkün olamayacak çoğu ile...fazla büyütmeyin...bakın, gülün, eğlenin, geçin...