şükela:  tümü | bugün
280 entry daha
 • öncelikle;
  1- bunlar çocuksa ben daha doğmadım, hatta düşünce dahi değilim.
  2- çoğunun elinde tesbih, kirli sakal, dar paça pantolon, vücuda yapışık takım elbise, rugan ayakkabı, bağrı açık kıllar ile sokakta beraber görünmek dahi istemeyeceğim kalitede tipler.
  3- hepsi sanırım oto galerici.
  4- çok zengin oldukları iddia edilen bu tipler, yanıma yaklaşıp benden borç 5 lira istese yemin ediyorum oradan topuklar, kaçarım, 5 kuruş da vermem. hepsinin sıfatından üçkağıt, keşlik, dolandırıcılık akıyor. hayır, baktım tek tek; bir tane düzgün, efendi bir tip yok. hani güvenmezsin. vallahi bunlar bu tiplerle iş adamı olabiliyorlarsa, bunların bu tiplerini gördükten sonra hala bunlarla iş yapma riskini alabiliyorlarsa, helal olsun o insanlara.
 • hay sizin tipinizi!

  ülke baştan aşağı seviyesizlik girdabında. her biri minik birer sedat peker havasında. genel konuşmak çoğu zaman yanıltır ama bunların malum güruhtan olduğunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok. kimbilir hangi ihaleler, hangi rantlar sayesinde bu zenginliğe ulaştılar?

  tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor gençler!
 • çoğu mardinli midyeci kılıklı tipler, ellerinde silahlar, viskiler, altlarında acayip arabalar falan..sabah sabah midem kalktı adeta türkiyede para kimde özeti. özenmeyin evladım böyle şeylere...
 • lan içinde bir tane adam gibi bir insan yokmu hepsi aynı tornadan çıkmış,kaba sakalli,direksiyon basinda birden fazla görgüsüz kıro.
 • hesaba bakinca aklimdan gecen tek sey;
  bu kadar cok ayi ormanlarda bile yok!
 • boş vaktim vardı, linke tıkladım ve kör oldum. ya eni boyu bir şişkolar, ya da vitaminsiz dar paça pantullular.

  bu tiplerin biri de dan bilzerian’ın hesabına bakıp bunda olup da bende olmayan ne var demiyor mu? evet zengin karşiim tipsizsin, spor yap. aynaya bakınca düzgün birini gör karşında.

  sabah sabah midem bulandı mk.
 • linke tıklamadan kusmak isteyenler için özet; silah, nargileci tipli/ağdalı herifler, araba markasını gösteren oto içi fotoğraf, tesbih, haberi yokmuş gibi çekilen ama full kurgu garip takım elbiseli yürümeli fotoğraflar, görgüsüzlük, haksız kazanç, ülke gerçekliğinden kopukluk, viski, içki göbekleri, hep tatil bölgeleri.
 • niye hepsi arabaları ile saçma salak pozlar vermiş anlamak zor diye düşünürken aklıma yaşadığım coğrafya geldi . evi arabayı statü ayrımı olarak gören bi toplum burası. kız istemeye bile gitsen evi varmı arabası varmı denilir. kısa özeti mala mallık yapan malların çok olduğu yerde böyle profiller normal.
 • çoğunun yaptığı iş müteahhitlik ve galericilik.
  hepsinin imaj aynı dar gömlek, kısa paça pantolon, kirli sakal, tesbih, silah.
  bu resimdeki adam da türk. muhtemelen hepsinin toplam servetinden daha zengin. ne dar gömlek, ne tesbih, ne de elde silah var.

  edit: kendisi samumed kurucusu osman kibar
539 entry daha