şükela:  tümü | bugün
  • bir ahlaki sefalet türü. bir yanaşmalık, parazitlik hali. birey olamayanın ahlakı.
  • aynı türk filmlerindeki zenginler gibi. ne komik lan.
  • babalarının türk olması dışında bende problem yaratmıyorlar,
    çünkü dünyanın 1530 küsürüncü zengini, dolar milyarderi türk bir patronum var, aynı kalibredeki yabancı patronların çalışanları ile aramda dünya kadar fark var.
    türk zenginler sömürü düzenini tüm yabancı muadillerinden daha iyi uygular.
  • yani yalnızca fotoğtaflara bakarsan instagramın %75’i zengin çocuklardan oluşuyor. hele bi arkadaş var her gün floridadan foto paylaşıyor. ama ben o arkadaşın orada olduğuna inanmıyorum mesela. fotoların hiçbirinde kendi yok. ben gölcükten foto paylaşmıştım bir ara, bana orası neresi nasıl giderim diye sormuştu. yüksek ihtimalle orada bulunan bir arkadaşından fotoları alıp kendininki gibiymiş gibi paylaşıyor. neyse konu bu değil, ama instagram ne yazık ki amiyane bir tabir olacak ama insanların kendi pazarı olmuş durumda. bak benim de araban var, evim var, ben de şu şu mekanlarda yemek yiyorum, bi dolgun göğüsler sende yok veya kaslı vücutlar. listeden seçiliyor uygun özellikte olanlar, menüye ekleniyor.
  • sakin olun champler... artık evde olan çocuklardır.
  • geneli akp tarafından bir ihaleyle zengin edilmiş görgüsüzler sürüsü.
    milletin malını çalıp zengin olan tipler ve çocukları.
    nerede o eski zengin çocukları...
    nerden nereye...
  • hepimizden daha kahramandırlar (!)

lüks arabalarının torpidosunda daima yanmaz kefenleriyle birlikte dolaşırlar.

herhangi bir acil durumda üstün hizmet ve görev bilinciyle fedakarca vazife yapmak için iletişim araçlarına çok önem verirler ve en etkili muhabere cihazı olarak son model iphone telefon kullanırlar.
    her biri savaşta ve barışta;
    altın kaplamalı iphone muhabere birliği'ne kayıtlıdırlar.

vatan müdafaası söz konusu olduğunda süratle düşman cephelerine taarruz edebilmek için araçları son model spor araç ya da son model arazi aracıdır.

arabalarında hain düşmanlara korku vermek için seri flaşörlü çakar lamba ve son ses siren sistemli cihazlar vardır.
    bu sayede düşman siperlerine rahatça girebilecekler ve hain düşmanı çakar lambalı arabalarıyla ezip geçeceklerdir.

düşmana daha rahat taarruz edebilmek için fazla ağırlık taşımazlar.
    kefenlerinin cebi yoktur, para taşımazlar, her birinin bordo çipli platin kredi kartları vardır ve onlar bordo çiplidirler; hain düşmana korku için birebirdirler.

karartma gecelerine karşı da tedbirlidirler.
    en zor arazi koşullarında karanlık onlar için sorun değildir.
    en önemlisi her birinin dişleri pırıl pırıl porselendir ve ağızlarını açarak 1200 km menzilli, ışık akısı sonsuz aydınlatma gücüne sahiptirler.

aynı anda ağzını açan 10 kişilik porselen dişli şok taarruz mangası olarak;
    100.000 tane hain düşmanın gözlerini ışıktan kör etme gücüne sahiptirler.

üstelik sadece bunlarla da sınırlı değillerdir.

her birinin doğa üstü güçleri vardır;
    kun fe yekün yazılı biolarıyla aynı anda her yere sızabilirler.
    en tehlikeli düşman hatlarını sabote ederek etkisiz hale getirme güçlerine supernatural bir takdir-i siyasiyle el cevap sahipdirler.

onlar aynı zamanda seçilmişlerdir!
    bu kadar seçkinliğin karşılığında yorgun düşen bünyelerine ihale vermek sevaptan öte bir takdir belgesidir.

her birinin yüksek ihtisas kursu olarak aldığı ihaleler; alacakları nice ihalenin de liyakat brövesidir.
    göğüslerini ağdayla düzenli traş etmelerinin sebebi, bu brövelere kıyafetlerinde yer kalmadığı için tenlerinde boş buldukları yere takmaları sebebiyledir ki;
    her biri yardakçılıkta emsalsiz bir liyakatın en dalkavuk mümessilidirler.

gömleklerinin düğmelerinin sonuna kadar açık olması ise; hain düşmana karşı yaptıkları psikolojik harekâtın ayrılmaz bir parçasıdır;
    "vatan için göğsümüzü seve seve siper ederiz(!)" mesajıdır.

şimdi diyeceksiniz ki peki neden çıplak ayakla ayakkabı giyip, kısa paça pantolon giyiyorlar?
    bu sorunun cevabı umulur ki bir ibret, bir destan, bir kahramanlık abidesi misali tarihe not olur:
    çıplak ayakla ayakkabı giyiyorlar çünkü onlar daima ibrahim aleyhisselam misali ateş üzerinde yürümeye hazır olan, nemrud'a baş kaldıran birer ibrahimdirler.

kısa paça pantolon giyerler çünkü her an taktik postalları hazırdır, paçayı katlayıp postal içine sokmak zaman kaybıdır, dahası onlar için söz konusu vatan ise gerisi teferruattır(!)

lakin, onlar için vatan; ancak bir marka ya da ancak bir ihale adıdır.
    vatan deyince yüreklerinde; ihale! ihale! yankılanır...

zaten ne zaman gerçek anlamda vatan söz konusu olmuşsa, bu aziz millet, önlerinde haramzade ihaleci oğlu zengin instagram çocuklarını değil;
    her biri emekçizade vatandaş oğlu asil anadolu çocukları mehmetçiklerini görmüştür.

ulu önderimiz ebedî başkomutanımız
    gazi mareşal mustafa kemal atatürk'ün de dediği gibi:

"bütün tarih bize gösteriyor ki;
    milletler, yüksek hedeflerine erişmek istediği zaman, bu coşkuları karşısında üniformalı çocuklarını bulmuşlardır.
    tarihin bu genelliği içinde yüksek bir ayrılık bizim tarihimizde, türk tarihinde görülür.

bilirsiniz ki türk milleti, ne zaman yükselmek için adım atmak istemişse;
    bu adımların önünde daima baş olarak, daima yüksek millî ülküyü gerçekleştiren hareketlerin önderi olarak, kendi kahraman çocuklarından kurulu ordusunu görmüştür.

bunun içindir ki türk milleti, tehlikelere karşı elinde kılıç yürümeye hazır bulunan kahraman çocuklarına derin güven beslemiştir ve bu güveni daima besleyecektir.
    bundan sonra da türk milletinin yüce idealinin gerçekleşmesi için kahraman asker evlâtları hep önde gidecektir."
    gazi mareşal mustafa kemal atatürk
    kaynak:
    1931 (ayın tarihi, sayı: 84-85, 1931. sayfa:7291)

atatürk'ün övdüğü, inandığı, güvendiği;
    fakir ama onurlu anadolu çocuklarına selam olsun.

bu onurlu çocukların da ahı; yukarıda tarifi yapılan haramzade ihaleci oğlu zengin instagram çocuklarının üzerine olsun.

biz kazanacağız...
    and olsun!

anadolu kokan, vatan kokan, memleket kokan mehmetçiklere saygı ve sevgiyle...
  • nesine hayret ediliyor anlamıyorum. adamların anası babası dedesi namusuyla, alın teriyle çalışmış. gecesini gündüzüne katmış didinmiş, vergisini vermiş, tamamen kendi emek ve çabasıyla zengin olmuş...

tamam iyi güldük yeter.

edit. bu entrymden pm atarak 'vergi verdiklerini nereden biliyorsun?' diye soran epey kişi oldu. o arkadaşlara acilen bir iq testi yaptırmalarını tavsiye ediyorum.