şükela:  tümü | bugün soru sor
122 entry daha
  • bugün doktor tarafından tarafıma konulan tanıdır. diyet ve spor yapmamam halinde şeker hastası olabilirmişim. devamlı acıkma, yemek sonrası uyku hali, diyet yapmama rağmen kilo verememe, baş ağrısı atakları ve asabilik ile doktora başvurdum doktor baya endişelendirdi beni, konu hakkında bilgi sahibi olanlar, olup atlatanlar bilgi verirse sevinirim çünkü internete bakmak istemiyorum.
  • açlık şekerimin 6 çıkması sonucu doktorumun '5 kilo ver' yeter dediği bir durum.
    her şey düşük; demirin kendine canı yok çıkmış 19 , güneş vitamini desen alt sınırın altında ama yine doktor tarafından yeterli görülüyor. halsizim, saçım dökülüyor, kilo veremediğim gibi alıyorum dememe rağmen ilaç sevmeyen doktor tarafından "ekmek tatlı yeme, şekerini dengele" mottosuyla uğurlanıyorum.
    ben şekerim düştüğü zaman yiyeceğim "ilk şey"in ne oldığunu bilmiyorum. yani göz döndü el titredi daha yemeğe var biraz, haliyle canım çikolata istiyo -ki onu yerdim ilk- ama şu an direnci dengelemek için hiç bir şey yememem mi gerekiyor? ya da o an bir tek su mu içeyim, anlamadım bunu valla.

    eedit: gerçi o çarp böllü homa indeksine göre 1.3 falan çıktı. yani 2.7'nin altında. eğer asıl direnç bilgisi ordan geliyorsa şu an yüksek değil gibi. yani kilo vermeyle gidecek sanıyorum. ama zaten kısır burada kilo veremiyorum, ve şekerim düşünce yine bişeyler yiyorum o döngüyü kırmanın yolunu bulsam...
  • kısaca götünüzü kaldırıp, boğazınızı tutup, spor yapmanız gereken dirençtir. hiç ağzım götüm yapmayın. spora gidin.