• gerçek savaş atmosferi olan oyunda "herkes pusuyor" demek nedir anlamış değilim. oyun tam simülasyon olmasa da mekanikleri gerçeğe en yakın oyunlardan biri. bf, cod gibi oyunları oynarken zıplaya zıplaya gidilmeye alışılmış. hayat bf ve cod gibi arcade mi amk.

silah çeşitliliği az konusuna ben de katılıyorum. ileride eklenir gibime gelir.

tanım: 2014'ün en iyi indie oyunlarından biri
  • yıllardır fps shooter oyunları oynarım. şöyle söyleyeyim, cs 1.3 den beri sunucularda yerel ve online maçlar yapan biriyim. battlefield serisi, cod oyunları vs. denemediğim bir yapım neredeyse yok. gerçek hayatta da atıcılığı severim ve poligonda atış yaparım. mevcut insurgency kadar gerçeğe yakın vuruş hissi olan bir oyun daha görmedim. yaklaşık bir buçuk yıldır insurgency oynuyoruz arkadaşlarımla ve oyuna başladığım 3. ayda cs go'yu bıraktım ve bir daha oynamadım. şimdi de tüm shooterlar fazlaca arcade geliyor.

oyun yapısı mümkün olduğunca gerçekçi bir savaş ortamı sunuyor. tek mermi çoğu zaman ölmeniz ve öldürmeniz için yeterli. crosshair ve herhangi bir hud yok. şarjörün ortasında şarjör değiştirdiğinizde tekrar o şarjöre geldiğiniz zaman yarım bir şarjör takmış oluyorsunuz. yani gerçekçi olmayan bir unsur yok oyunda. source motoru ile yapılabilecek tüm efektler, dinamikler son derece başarılı biçimde uyarlanmış. oyun arma 3 de dahil milsim grubu ve realistic shooter tarzları arasında vuruş hissi en gerçekçi olan oyun.

online oynamanız için battleye sistemini kurmanız gerekiyor ve hilesiz bir ortamda oynamak nasıl güzel bir şeymiş anlıyorsunuz. vac bir halta yaramıyor. oyun çoğu zaman çok uygun fiyattan satışta markette ve indirim dönemlerinde de 2-3 tl gibi fiyatlardan satılıyor. bugüne kadar yanılmıyorsam 3 milyona yakın satış adedi var. tabi oynayan o kadar çok değil. çoğu insan cs gibi oyunlardan gelip "crosshair nerede?!" diyerek çıkıyor ve bir daha adımını atmıyor oyuna. bu da kitlenin daha bilinçli oyuncu kalmasına yol açıyor ki bu iyi bir şey. yine de yeni başlayanların hevesini kırmayın, onlara yol gösterin.

yerli ve yabancı onlarca sunucu var aktif halde. bunun dışında coop ya da botlara karşı solo da oynayabilirsiniz.

eylül'de sandstorm versiyonu ile unreal 4 motoruyla geliştirilen yeni insurgency markette olacak ve şu an ön siparişte. bu çizgiyi sürdüreceklerine eminim. şimdiden incelemelerde yılın shooter oyunu ödülüne aday.

siz bakmayın burada oyunu oynamadan alaya alanlara. oynayamadıkları için çamur atmaya çalıştıkları gibi yüksek bir ihtimal var. çünkü bu strateji gerektiren gerçekçi bir taktiksel shooter. alın, aldırın.
  • nazi işgali altındaki fransızların yaptığı resistance olur, abd işgali altındaki ıraklıların/afganların yaptığı insurgency. benzer şekilde; general petain haindir, karzai demokrasi kahramanı..

doğrudan ilgisi yok ama, (bkz: çiftdüşün)
  • oynadığım en gerçekçi fps oyunu. oyun gibi gelmiyor bile bazen. sözlükçüler, mesaj atın ekleyin takılalım, ekip olmadan zor bu oyun.
  • az önce kandagal haritasında oynarken bir detaya denk gelip hüzünlere gark olduğum oyun.

kurşunlar havada çarpışırken, "dur şu sisi atayım da ilerleyeyim" diye düşünüyordum ki yerde futbol topuna denk geldim.. bir zamanlar o topla futbol oynanıyordu ama şimdi insanlar birbirlerini doğruyorlar aynı yerde.

kısacası fazla gerçekçi bir oyun.
  • bazen gerçek askerlere karşı oynadığımı düşündüren oyun. çok gerçekçi ve zor. buna başladıktan sonra cs vs. atari oyunu gibi gelmeye başlıyo ve bana göre zamanının en gerçekçi fps oyunu çok bilinmiyor olması da baya sağlam oyuncularla bizi karşı karşıya getiren durum olabilir mesela beni arabadan mermi sektirerek bile vuran oldu. kısacası kör kurşuna kurban gitme riskinizin çok yüksek olduğu savaş simülasyonu. indirime girdiği an alın azıcık kendi dengimiz adamlarla savaşma şansımız olsun yau.
  • uzun süreli oynadığım tek oyun olabilir, bırakılmıyor. özellikle ses ve kurşun efektleri muazzam olan bir oyundur.

push, push, push.
  • şu ana kadar oynadığım oyunlar arasında güney doğudaki çatışma anlarını hissettiren tek oyun.
  • an itibariyle %85 indirim ile steamda yer almaktadır. 3,60tl tek paket, 4 lü takım paketi ise 9,75tl.
    http://store.steampowered.com/app/222880/

cs:go 'nun gerçekçi hali diye söyleniyor. indirim zamanlarında sunucuların dolu olacağını tahmin etmekle beraber, normal zamanda da sunucuların dolu olduğunu söylüyorlar.
  • "gerçek silahlı çatışma ortamı böyledir herhalde" diye düşündüren oyun.
hesabın var mı? giriş yap