şükela:  tümü | bugün
  • integral almayı bilen erkeklerin sahip olduğu çekiciliktir.
  • alırız amk kaç para ki?
  • convolution da alırız yavru...
  • neresine aldigiyla alakalidir. söz konusu yerler agzi ve götüyse escinsel arkadaslar icin "vay anam vay" gibi bir tepkiyle karsilanabilir.
  • ben türev bile alıyorum.
  • matematik olimpiyatı şampiyonuyum ama bir kişi bile bu nedenle çekici olduğumu söylemedi. buradan ekmek çıkmıyor, tünelin ucundan sesleniyorum.

tanım: integrali boşuna öğrenmiş erkektir.

alttaki entrye edit: (bkz: kıskançlık)
  • matematik olimpiyatı şampiyonu olup bir yere ceo olacağını sananları gösteren başlık.

napalım lise’de salak gibi en zor matematik sorularını çözmeye saatlerini ayırdıysan? matematik dehası olarak mı çağıralım seni, üniversiteye hoca olarak mı atayalım seni napalım aq?

mat olimpiyatı kazanan adamın kendisini matematik ordinaryusu sanmasına delirdim resmen. yani adam diyor ki, mat olimpiyatını kazandım, ona rağmen kız düşüremedim diyor... lan mat olimpiyatları dediğin şeyin matematikle uzaktan yakından alakası yok, tamamen zor soruları kel alaka metodlarla çözme becerisini ölçüyor.

halbuki gerçek hayatta sample’larına ayrıp gayet yakın cevaplarla işine bakıyorsun, sen de saatlerce uğraş dur 1/2+cos2x’in integralini almaya... ulan ( tanx/secx-cosx)’e u transform yapsan nolur amk andavalı, bi de kıskanç diyor... üstteki soru da yanlış hatırlamıyorsam 1986 balkan mat olşmpiyat finali sorusuydu, 1 hafta uğraşmıştım meraktan, en sonunda saçma sapan bir şeye u denilerek çözüldüğünü gördüm, hakikaten yazık günah.

gerçekten hiçbir gence mat olimpiyatları denen saçmalığı tavsiye etmiyorum, hazırlanmadan bir şey yapmak imkansız, üstteki arkadaşlar gibi oturup nihat bilgin, fem metodlarıyla, ileri seviye dönüşümler, üniversite konularıyla kafanızı bulandırmaya gerek yok, her şeyi öğrenmenin bir zamanı vardır. laplace transform size üniversiteden önce bir şey katmaz, meraklı olsanız bile...
  • (bkz: x uzeri y nin z ye gore turevi)

oha yanlışlıkla türev aldım. gitti çekicilik.