• bülent ortaçgil şarkısı. bilinmeyen bir detay, bülent ortaçgil'in abisinin bir matematikçi oluşudur.
  • yanlis bilinen bi mevzuuya aciklik getirmek niyetindeyim...ortacgilin bu sarkisi kardesi icin yazilmis filan degildir, bu adam zaten kardesiyle neredeyse hic gorusmez, ne yaptigindan ne ettiginden bihaberdir yani...bi ders icin röportaj yapmistim, ilk elden duzeltiyorum bu yanlisi
  • integralimi al abey
    limit sifira gider
    istedigini yap bana
    sessizlik sonsuzda zati

şeklindeki nakaratinin matematik dersinden sonra sinifta bağıra bağıra soylendigi ve şarkiyi senin yazdigini zanneden salak cikslerin seni gozlerinde buyutmelerini saglayan sarki...
  • lancia delta integrale sini satisa cikaran birisinin otomobile alici gözle bakan kisiye söyledigi söz
  • limitin sifira gittigini bilmezseniz oyle olur
  • sarkinin aslini yani ortacgil versiyonunu bilmesem de haluk levent'in igrenc sekilde icra ettigi, bu yuzden ortacgil'e saygi albumunu dinlerken hep atladigim tek sarki.
  • girişindeki solosu ile beni benden almış şarkıdır, sözlerinden başka melodileride matamatikseldir.
  • o zamanlar kizilmis simdi butun renkler alaca mi ne diyodu abim. kendisi cok buyuk devrimci olur da (bkz: osuruktan tayyare selam soyle o yare)
  • internal egri alimi, bol cacikli az sacakli kizilcahamam dolaylarinda yetisen odun agacinin ruzgara karsi soyledigi sarki
  • bulent ortacgilin "bu sarkilar adam olmaz" adli albumunden guzide bir sarki.
hesabın var mı? giriş yap