şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: entegrasyon)
 • (bkz: bütünleşme)
 • bunun bir "u substitution" yani "u degisikligi" adi verilen sekli bir de parca parca yapilan sekli vardir ve ikiside birbirinden beterdir. insana universiteyi dar eder, heryeri zindan eyler. (bkz: integration by parts)
 • fırından yeni çıkmış, kultur shock'un dördüncü şpülyo albümü. şimdilik online olarak mevcut amma velakin hard copy olarak da elde etmek mümkünmüş. gördüğümüz kadarıyla indie bir albüm olmuş, label olarak "kultur shock records" gözükmekte zira.

  albüm kapağı da şöyle:
  http://c1.ac-images.myspacecdn.com/…f19629c07dc.jpg

  albümün line-up'ı deniyor ki şöyleymiş:
  gino yevdjevich - vocal, percussion
  val kiossovski - electric and acoustic guitars, vocals
  chris stromquist - drums
  matty noble - violin
  paris hurley - violin, vocal
  guy davis - bass, banjo, vocal
  amy denio - clarinet, sax, acoustic guitar, vocal

  albümümüzün track listing'i de böyleymiş:
  1. king for today
  2. build a wall
  3. guerilla
  4. balcchanalia
  5. country mohhamed
  6. holy day
  7. rose
  8. lazy
  9. agribusiness
  10. gore gore
  11. words

  e artık bi konserimize de gelirsiniz deyil mi kültür-canlar?
 • rcs terminolojisinde bir alt branch'e ana gelistirme branch'inden gelen degisiklikleri emdirme islemine denir. (bkz: reintegrate)

  (bkz: merge)
 • perforce rcs jargonunda dosya agacinin bi dalindaki degisiklikleri digerinin uzerine kopyalamak. cakismalari cozmek icin uc modu vardir:

  - auto resolve: birlestirilen iki kopyada da degisiklik varsa, kendine gore bir text-diff yapip en dogrusunun ne oldugu hakkinda fikir yurutmeye calisir. kodda cogunlukla dogru sonuc vermesine ragmen, proje ve solution dosyalarini batirmasi neredeyse garantidir.

  - safe auto resolve: birlestirilen iki kopyanin sadece birinde degisiklik varsa o degisiklik olani resolve'un urunu olarak kabul eder, ama ikisinde de degisiklik varsa elle cozulmesi (manual resolve) icin dosyayi isaretler. bu cozemedigi dosyalari changelist'inizde gorursunuz.

  - manual resolve: gelen iki dosyadaki degisiklikleri tek tek ele alip secerek bi ortak urun (merge) ortaya cikarma isidir. genelde auto-resolve'un ya da safe-auto-resolve'un ustesinden gelemedigi dosyalar icin yapilir.
 • (bkz: agribusiness)
 • (bkz: tümleşik)
 • insanlar tarım yaparken, somut şeylerle ilgilenirdi. sonra endüstri çağı geldi, ve somut şeylerin bir kısmı soyutlaştırıldı. insanlar somut'tan soyut'a gidebilir oldu. fabrikalar, ve seri üretim. sonra akıl çağı geldi. yazılımlar, ve insanlar soyut'tan soyut'a gitmeye başladılar.

  - abi şu veritabanı için bir api geliştiebilir misin?

  henüz sayısı çok az, ama insanlar yaşamını, soyut'tan soyuta giderek kazanmaya başladılar.