şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acilimi "hardware accelerated execution manager" olan <caps-lock>donanim destekli sanallastirma motoru</caps-lock>. bu kismi bagirarak okuyunca daha guzel oluyor. kendi sitesindeki tanimi alip turkceye cevirmek suretiyle tanimi aradan cikarttik, peki nedir bu nane? haxm, android uzerine gelistirme yapan ve intel vt destekli cpu'ya sahip bunyelerin emulator acilana kadar saclarina aklar dusmemesi, oturduklari yerde kok salmamalari, ve daha bilimum "emulator acilana kadar..." temali esprilere ve igrencliklere zemin hazirlamamalari icin intel'in onumuze kustugu bir hede. biz de bu kusmugu android sdk manager uzerinden indirip emulatorun uzerine siviyoruz. emulator pek guzel hizlaniyor.

  gonul ister ki android sdk manager "abi bak senin donanimin iyiymis, boyle de bir sey var" seklinde kisiyi uyarsin. ama uyarirsa isin eglencesi kalmaz, deeeggg mi? 1.0.6 surumunun windows 8.1 ve mac os 10.9'da bsod'lere sebebiyet verdigi de bilinen yan etkileri arasinda. hotfix falan var. besinci bsod'in boot'unda google'a bakin.
 • hele ki farkli bir sdk (user/appdata/local/...) directory'si tanimladiysaniz, burnunuzdan kan gelir.

  sdk/extras/intel/hardware_accelerated_execution_manager/ altindaki

  once intelhaxm-android.exe'yi sonra da
  haxm_check.exe'yi calistirip (command line'dan) check etmeniz gerekecek.

  http://stackoverflow.com/…res-hardware-acceleration

  gerekecek diyorum, onerilen bu ama ben sahsen calistiramadim, development icin harcayacagimiz vakitten fazlasini environment icin harcadigimiz her gune lanet olsun arkadas, baslamisim intel'e accelerator'una. (bkz: copluk)
 • virüs gibi eklenti. ıntel çalışanlarının haberi yoktur bundan. performansa yardım ediyor gibi duruyor fakat yine de yetersiz. biz sıçtık sıvıyoruz demenin başka bir yolu.
 • eğer windows'a yüklemeye çalışırken sorun yaşıyorsanız , windows özelliklerinden hyper-v özelliğini kapatmak çözüm olabilir. çalışıp çalışmadıgını anlamak için ise cmd ye "sc query intelhaxm" yazarak duruma bakılabilir.