şükela:  tümü | bugün
  • fedex ile lisansörlük anlaşması bitecek olan mng kargo'nun bundan sonra yurtdışı gönderilerde kullanacağı firma. adından da anlaşılacağı gibi mng kargo bünyesinde kurulmuş yerli bir oluşum. amerika kanadında ups, avrupa kanadında gls, iran'da pde firmalarıyla iş ortaklığı halinde olacakmış(bilinenler). avrupa gönderilerinin fedex'ten daha hızlı teslim olacağı aşikar zira amerika'ya ertesi gün teslimat yapabilen fedex avrupa konusunda 2-3 iş gününe sarkabiliyordu. fedex kurallarından bağımsız, farklı firmalarla sürecin ilerlemesi yurtdışı gönderi yapacaklar için daha avantajlı konumda olabilir.

siteye şuan ulaşılamıyor fakat linkedln'in dediğine göre resmi sitesi sanırım şu; http://inter.mngkargo.com.tr/
  • ayda ortalama 200 adetli gönderi ile çalıştığım fedex'ten sonra daha rahat nefes aldığım firma. gönderi teslimleri daha hızlı. sadece yurtdışı sitelere pr bazında firma isimlerini ekletmeleri gerekiyor.
  • amazon.de üzerinden verdiğim sipariş için kullanılan firma. zannediyorsam artık türkiye'ye bu firma aracılığıyla gönderim yapacaklar çünkü siparişimdeki ürünlerin bir kısmı başka bir tarihte diğer kısmı başka bir tarihte kargoya verildi ve ikisi de bu firmaydı.

bundan önce i-parcel vardı ve her defasında verdiğim siparişler ne hikmetse bana ulaşmadan amazon'a geri dönüyor ve siparişimin tutarı iade ediliyordu. bu başıma tam tamına 4 farklı siparişte geldi, her ne kadar bu 4 siparişten önceki bütün siparişlerim aynı adrese sorunsuz teslim edilmiş olmasına rağmen.

bu firmaya geçtikleri çok iyi olmuş çünkü kargoya verildikten 3 gün sonra elime ulaşıyor. en azından izmir için böyle. yalnız şöyle bir sıkıntıları var, amazon tarafından sisteme işlenen takip numarası ile takip edilemiyor paketler. iki farklı paketin numarasını girdiğim zaman sürekli doğrulanamadı uyarısı aldım. teslim edilen siparişler bile sistemde görünmüyor. takip hususu özellikle eğer sürekli evde değilseniz kendinizi ayarlamanız için işe yarar bir özellik. umuyorum ilerleyen dönemlerde bu sorunu çözerler ama genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.