şükela:  tümü | bugün soru sor
  • interaktif kredi a.ş bu şekilde başvuru sitesi olan ve kredi çıkmayana kredi çıkaracağını veya limiti yüksek çıkaracağını iddia eden bir oluşum.

bugün tarafımi 0850 li hattan arayıp,internot adi verilen 79 tl karşılığında bir hizmetlerini satmaya çalıştılar. bu hizmet findexten daha detaylı bir rapormus.

acaba bu tip şirketler hakkında bilgisi olan var mı? findex dışında direk merkez bankasından verilerimiz alınabilir mi? findexten daha detaylı rapor çıkartıp ve ayni anda 26 bankaya referans verecek olduğunu söyleyen bir şirketle, kredi çıkma şansı yükselir mi? bana çok saçma geldi, başlığı açma amacım, bu adamlar bizi nereden bulup arıyor? amacı dolandırıcılıksa da bilinsin istedim.
  • interaktifkredi aracılığı ile kredi kullanan yakın arkadaşım oldu. çok istediği bi ev vardı ve konut kredisi dahil eksigi vardı. kendide bankacıydı bu arada çalıştığı bankada personel kredisi olması sebebi ile başka kredi vermemişti orası. eşinin üzerine çekti onu yaptı bunu yaptı işi olmamıştı. sonra bu firmayı bulmuş bana bahsetmişti ve fikirlerimi sormuştu ben bilmediğimden girme demiştim üstelik başvuru yaparken ben bile çok tedirgindim neyse. türkiye de bu aracılık işini yasal yapan tek şirket olduklarını idda etmişlerdi. dönem itibari ile ticaret odası kayıtlarınıda incelemiştik. 49 lira olması lazım internot denilen raporu internet sitelerinden almıştık. 79 tl değildi. faturası da daha sonra mailine gelmişti. başvuru sayısını arttırmadan, puanıñı düşürmeden kredi çıkabileceği ile ilgili bir temsilci dönüş yaptı ve evraklarını istedi kankamın. korka korka yolladı bizimkisi. 3 gün demişlerdi 5 gün sürdü ama amiyane tabirle tefeciye düşmeden bulamayacaktı bu şirket 100 000 tl krediyi bir bankadan kullandırıp konut için eksik kalan meblağı böyle tamamlamıştı bende şaşırdım hala anlamış değilim nasıl başardılar diye.
    kurumdan fayda sağlandığına şahit biri olarak keşke daha az para alsalardı diyeceğim. 100 000 tl kullandırılmıştı % 12,5 gibi bir şey ödendi. ama o dönemki araştırmalarımızdan bildiğim kadarıyla daha ucuza çalışan güven veren başka bir şirket de yok. ev almıştık arkadaşıma hem çok istediği evi piyasanın altında aldı hemde kiradan kurtulduğu için kiraya saydı.