şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlüklerin aylık entry veya ortalama günlük başlık sayısına göre sıralandığı liste.

  ilk olarak 2008'in aralık ayında meydan sözlük'teki * fromgetto nick'li yazar, günlük ortalama başlık sayısına göre sıralamalar yapmış: 1 2

  aynı tarihte, internetnokta.com adlı internet sitesi de aralık 2008'den itibaren ortalama başlık sayılarıyla liste yapmış: 3
  bir süre sonra sıralama sistemini günlük ortalama entry sayısına göre değiştirmişler. bu site de nisan 2010'de sıralama yapmayı bırakmış.

  şu anda her ay güncel listeleri, eylül 2011'den bu yana sosyal medya haber adlı site yapıyor. aylık toplam girilen entry sayısını ve günde girilen ortalama entry sayısını veriyorlar. kendileri bir şakirt sitesi, ancak işe yarar bir şey yaptıkları için atıfta bulunmaktan imtina etmemek gerek.

  (ara: sözlükler sıralaması)
 • sıralama için sözlüklerin aylık entry sayısı, mantıklı ama çok zor olmayan bir şekilde elde ediliyor:

  entry sayısı hesaplanacak olan ayın son entry'sinin numarasından, ilk entry'sinin numarası çıkartılıyor.

  önce her bir sözlüğün "hayvan ara" modülünden ayın son gününü seçip tarihe göre sıralama yapıp son entry'nin numarasını, sonra da ayın ilk gününü seçip yarihe göre sıralamayla ayın ilk entry'sinin numarasını buluyorlar. sonra da bu ikisini birbirinden çıkarıyorlar. elde edilen değerde, o ay girildikten sonra silinen entry'ler ve çaylakların girdiği entry'ler de dahil.

  "günlük ortalama entry sayısı" içinse aylık toplam entry sayısını 30'a (31 çeken aylarda 31'e) bölüyorlar.

  http://www.sosyalmedyahaber.com/…s-2012-siralamasi/
 • gelişerek içeriğini de genişletmiş sıralama.

  bir sonraki ayı merakla bekliyorum.
 • ekim 2017`den beri aktif olarak interaktifsozlukler.com tarafindan yapilan siralama. bundan once yapmaya calisanlar ya yarida biraktilar ya da fazla sikayetten bunalip biraktilar.

  site hakkinda goruslerimi buradan okuyabilirsiniz;

  (bkz: #83300515)