şükela:  tümü | bugün
 • sözlüklerin aylık entry veya ortalama günlük başlık sayısına göre sıralandığı liste.

  ilk olarak 2008'in aralık ayında meydan sözlük'teki * fromgetto nick'li yazar, günlük ortalama başlık sayısına göre sıralamalar yapmış: 1 2

  aynı tarihte, internetnokta.com adlı internet sitesi de aralık 2008'den itibaren ortalama başlık sayılarıyla liste yapmış: 3
  bir süre sonra sıralama sistemini günlük ortalama entry sayısına göre değiştirmişler. bu site de nisan 2010'de sıralama yapmayı bırakmış.

  şu anda her ay güncel listeleri, eylül 2011'den bu yana sosyal medya haber adlı site yapıyor. aylık toplam girilen entry sayısını ve günde girilen ortalama entry sayısını veriyorlar. kendileri bir şakirt sitesi, ancak işe yarar bir şey yaptıkları için atıfta bulunmaktan imtina etmemek gerek.

  (ara: sözlükler sıralaması)
 • sıralama için sözlüklerin aylık entry sayısı, mantıklı ama çok zor olmayan bir şekilde elde ediliyor:

  entry sayısı hesaplanacak olan ayın son entry'sinin numarasından, ilk entry'sinin numarası çıkartılıyor.

  önce her bir sözlüğün "hayvan ara" modülünden ayın son gününü seçip tarihe göre sıralama yapıp son entry'nin numarasını, sonra da ayın ilk gününü seçip yarihe göre sıralamayla ayın ilk entry'sinin numarasını buluyorlar. sonra da bu ikisini birbirinden çıkarıyorlar. elde edilen değerde, o ay girildikten sonra silinen entry'ler ve çaylakların girdiği entry'ler de dahil.

  "günlük ortalama entry sayısı" içinse aylık toplam entry sayısını 30'a (31 çeken aylarda 31'e) bölüyorlar.

  http://www.sosyalmedyahaber.com/…s-2012-siralamasi/
 • bundan sonra her ay düzenli olarak yepyeni bir sitede yayınlanacak sıralamadır.

  hakkında detaylar buradan okuyabilir ve sorularınızı da iletişim'den ya da şahsıma mesajla iletebilirsiniz.

  sıralamalar son 4 aydır sıralayan bu site gibi sadece index değil toplam tanım sayısı da olacak. sonraki aydan itibaren de aylık girilen entry'de eklenecek. alexa türkiye ve global'ın yanı sıra global rank'ta eklenecek.

  sitemize tanım sayısını ve sonraki aylarda her ayın tanım sayısını vermeyenler ise eklenmeyecek. öte yandan inci sözlük'te sıralamaya artık dahil olacak. madem diğer tanım yapılmayan sözlükler ekleniyordu biz hakkettiği gibi inci sözlüğü de ekleyeceğiz.

  siteye ana sayfası şimdilik yapım aşamasında. her ayın başında bir önceki ayın sıralaması eklenip tüm sözlüklerde eklenecektir. dileyenler daha önce sıralamada olmayan sözlüklere üye olanlar var ise o sözlüklere de haber salabilirler bize iletişimden ulaşabilirler.

  interaktif sözlükler sıralaması yönetimi
 • bundan sonra similarweb'i ekleyeceğimiz liste. aylık entry sayısı ile beraber aralık ayında yayınlanacak kasım ayı sıralamasında sözlüklerin similarweb sıralamasını da göreceksiniz.

  similarweb'in alexa'dan tek farkı: alexa gibi paralı üye olmak zorunda değilsiniz ve alexa'dan daha şeffaf veriyor sitenizin durumunu.

  https://interaktifsozlukler.com/ yönetimi
 • yeni tasarım, 30 farklı sözlük ve detaylı veriler çerçevesinde hazırlanan interaktif sözlükler sıralamasıdır.

  (bkz: interaktif sözlükler kasım 2017 sıralaması)
 • gelişerek içeriğini de genişletmiş sıralama.

  bir sonraki ayı merakla bekliyorum.