şükela:  tümü | bugün soru sor
432 entry daha
  • bugün 1. ayını doldurduğum beslenme biçimi. öncelikle belirtmek isterim 1 seneden fazla düzenli bir fiziksel aktivite (kuvvet antrenmanı, hııt, vücut ağırlığı egzersizleri) rutinim var artı olarak çalıştığım iş fiziksel olarak enerji harcadığım bir iş.

kahvaltı tutkusu olan biri değilim artı olarak aç kalmaya da dayanabilen bir insanım. benim en büyük sorunum yemeye başladı mı limitimin olmamasıdır. yani o "az ondan, az bundan" yeme biçimi bana hiç uygun değildir, sofrada ne varsa bitmeli benim için. ben bu fastingi nasıl mı uyguladım ? ilk 4-5 gün 16/8 biçiminde uyguladım. sonra baktım ki bu yemek yeme aralığı çok fazla, ben daha fazlasına dayanabilrim, 1 ay içinde uyguladığım günlerin çoğunu 20/4 biçiminde yaptım. haftanın 2 günü çalıştığım için bu çalışma günlerinde 22-24 saatini de bulduğum oldu. antrenmanlarımı genelde günün en büyük öğünü olan ilk öğününden önce yapmaya çalıştım. 1 ay içinde 3 kez delmek zorunda kaldım fastingi, dışarı çıkıp alkol aldığım için (ama bunu da birkaç kadehle sınırladım ve ertesi günü 16 saatten önce hiç birşey sürmedim ağzıma).

sonuç ? 73 kilodan 70.5 kiloya indim. antrenman hacmim 4 hafta boyunca arttı (ya tekrar sayısı, ya da kaldırdığım ağırlık olarak). aynada görüntü olarak gözle görülür bir değişimim oldu özellikle karın bölgesinde (p<0.05) karın kaslarım net şekilde görünmeye başladı (ama hala önemli derecede yağ dokum var ). haftanın en az 4 günü antrenman yapmama ve fiziksel bir işe sahip olmama rağmen hiç bir zaman yorgunluk, başağrısı vs hissetmedim her zaman dinçtim. benim gibi iştahlı birisi bile artık yiyememeye başladı (ramazan orucunda iftar masasında düşünün kendinizi normalde rahat yiyebileceğiniz miktarı oruçtan sonra yiyince hissettiğiniz rahatsızlık).

artı olarak büyük öğünlerden sonra şişkinlik hissettiğiniz için o abur cubur, çikolata gibi şeyleri yemek içinizden gelmiyor. hepsine bağlı olarak da finansal olarak para biriktirmenize de ekstra bir yardımı var bu beslenme biçiminin. 3, 6, 12. ay editleri de gelecektir.
  • yapmaya çalışıyorum ama açlığa dayanamıyorum. şeker ve tatlandırıcı katkılı gıdayı bıraktım, meyve yiyorum arada. baktım ki bunlara rağmen beyaz un ve siyez unu da beni yamultuyor onları da bıraktım, (bkz: unsuz ekmek) yapıp yiyorum... ama açlığa dayanamıyorum ve manyak deliler gibi saldırıyorum yiyeceğe. çok fenayım hacı.
16 entry daha