2120 entry daha
  • son yapılan çalışmalar gösteriyor ki kesinlikle yanlış bir beslenme yöntemi.

vücudun uzun süreli açlığa bırakılması kas yıkımını hızlandırıyor ve siz zayıfladığınızı zannederken kastan kaybediyorsunuz. kas kaybı devam ettikçe de metabolizma düşüyor. "kahvaltı günün en önemli öğünüdür" diye boşuna dememiş atalarımız.

ben 12 senedir personal trainer olarak çalışıyorum, son 2 senedir de yemek tariflerimle diyetisyenlik yapıyorum. youtube'de tüm uzmanları takip ediyorum.

danışanlarıma yazdığım diyetler ve fitness programlarında asla kahvaltı es geçilmiyor. sıkı zengin bir kahvaltı çok önemli.

inatla kahvaltıyı yapmayan danışanlarımda depresyon, yorgunluk, cinsel istek kaybı gibi durumlar çok görülüyor.
  • "kahvalti gunun en onemli ogunudur" diyen atalarimiz degil kellogs firmasi.

20 kilo vermemi saglamis, hamileliklerden sonra vucudumu toparlamama yardimci olmus, kendimi zinde hissetmemi saglayan yasam bicimidir. senelerce hormonal sorunlar yasamis, kan sekeri ve trigliseriti sinirda gitgellerde olan biriydim. artik tum rakamlarim normal, hormon ilaclarini icmeme gerek kalmadi.

hamileyken ve emzirirken kesinlikle yapilmamalidir. diyabet hastasiysaniz kan sekerinizi kontrol ederek doktor kontrolu altinda yapilmalidir. ketojenik diyetle birlikte saglikli yapildiginda diyabet hastaligini geri cevirmekte yardimci olur.
  • keçiboynuzlu arkadaş ara ara gelip aynı içeriği girip konu açar.

tanım: bir beslenme şeklidir. yeterli makroları alıyorsanız kas erimesi olmaz. ihtiyacınız proteini yeme aralığı olan öğünlerde gömün, gitsin.

ilk dakikayı izleyin
    omad beslenme sonuçları
  • keçiboynuzunun canı sıkıldıkça trollemeye çalıştığı başlıktır.
  • tamamen saçmalık olan junk science ürünü.

yatmadan önce sucuklu kaşarlı tost yiyerek 8 saatlik açlık penceresini uykuya tutturuyorum, sabah da mükellef bir kahvaltı ile 16 saatlik tokluk penceresine başlayarak kendimi ödüllendiriyorum.

sonuç: bir ayda 6 kilo almışım.
  • anladık if bir diyet değil bir yaşam şekli ama ben bu beslenme şeklini hem insülin direncimden, hem polikistik over şikayetlerimi azaltmak hem de zayıflamak için uygulamaya başladım.
    10 ocak pazartesi başladım ve 4 gün sonra 1.5 kg vermişim. ilk kilomu söylemeyeyim öyle ki yazmaya utanacağım bir sayı.
    10 günde bir editleyeceğim.
  • mükemmel bir yöntem vallahi sayesinde yıllardır düşemediğim 90 kg altına düşerek psikolojik sınırımı aştım ve 3 haftada 7 yıl önceki kiloma döndüm taviz vermeden düzenli ve disiplinli şekilde uygulanırsa müthiş fayda sağlıyor.
35 entry daha