şükela:  tümü | bugün
  • hala iyi bir ofis boy hızına ulaşamamış, bu nedenle kullanımının artması için işlemlerden düşük veya sıfır masraf alınan yeterince güvenli olmayan vakit harcama olayı. hiç bi kuvvet ekran başında boş vaktim varken beni sözlükten çıkıp banka işlemi yaptıramaz. zaten internetten para da ödemiyorlar. ben de bankaya sadece para çekmek için gidiyorum
  • hayatımı kolaylaştıran güzel olay sadece maaş günleri şubeye gidip işlemler için para yatırıyorum bütün ay tüm ödemeleri yapıyorum hatta bazen arkadaşlara bile faydası oluyor (bkz: sebze)
  • garanti bankası'nın internet şubesi bu konuda gayet başarılı.
  • son bir yilda bir cok onde gelen bankamizin milyonlarca dolar dolandırildigi soylentileri ayyuka cikan islem turu. (bkz: hacker)
  • son derece güvenli, bir o kadar da kolay olan şey.. para çekmek ve yatırmak dışında hesap açmak vs. dahil her türlü işlem yapılabiliyor.. para çekmek için atm ve yatırmak için de artık kasamatik türü teknolojiler olduğu düşünülürse hiçbir şey için bankaya gitmeye gerek kalmadığını söyleyebiliriz rahatlıkla..
  • gerçekten hayatı çok kolaylaştıran, banka kuyruklarında bekleme işkencesini sona erdiren çok başarılı bir uygulama. ama iş bankası ve garanti nin eft işlemlerini 17 şubat itibariyle ücretlendirmesi biraz tadını kaçıracak gibi görünüyor.
  • artik eft işlemleri için de para alınacak olması** sonucu eski cekiciligini yitiren aktivite.

kö$edeki bankaya gidip-gelicem $eklinde ofis ortamından kaytarıp biraz temiz hava almayı egelleyen teknoloji.
  • insan hayatini kolaylastiran bir uygulama olacak olmasina ragmen bankalarin sifre konusunda ellerinden gelen zorlugu arkalarina koymadiklari sistem. her banka kendi kafasina gore sifre kriterleri belirler, yok 6 rakamdan olusacak ve ayni rakam tekrar edilmeyecek, yok 8-12 karakter arasinda olacak ve en az bir harf ve rakam icerecek, yok giris icin ayri islem icin ayri sifre olusturulacak. bu kadarla da kalmayip her bilmem kac ayda/kullanimda sifre degistirme zorunlulugu olacak, bu degistirilen sifre en son kullanilan uc sifreden biri olmayacak. hal boyle olunca, kisinin halihazirda kullandigi sifrelerin hic biri bankanin istedigi kriterleri yerine getiremez, her banka icin yeni sifre olusturulmak zorunda kalinir, en az kullanilan bankanin sifresi de dogal olarak unutulur, unutulan sifreyi hatirlatma islemi de en iyi ihtimalle telefonda seksen tane anayla baciyla ilgili soruyu cevaplamak ile mumkun olur. isin kotusu, sifreyi boyle sozde guvenligi arttirici kriterlere baglamak olsa olsa sifreyi ele gecirmek isteyen adamlarin isini kolaylastirir, adam ise baslamadan once bilir, sifire su kadar uzunlukta olabilir, en azindan su kadari rakam olmalidir diye. halbuki, sen tamamen serbest biraksan adam ne bilecek sifrenin ne kadar uzun ne kadar kisa oldugunu, icinde hangi karakterlerin kullanildigini? ki zaten sifre 3-4 kere yanlis girilince hesap bloke olmakta, subeye gitmeden telefon acmadan aktif hale gelmemektedir, gunde 2 sifre deneyerek brute force atak yapacak babayigit kim vardir su alemde? adamlar resmen "sizin guvenliginiz icin beyefendi" adi altinda izdirap cektiriyorlar insana.