şükela:  tümü | bugün
  • bir de yillar boyu mesaj atmamis, ses soluk cikarmamis adamlarin birden icq da belirip "abi fazla account var mi? allah askina magdurum yeaaaa" demesi vardir ki odunla dalmak monitorden roket atmak gelir icinizden, yapamazsiniz...
  • (bkz: spam)
    (bkz: hoax)
  • (bkz: walter's coffee roastery new york şubesi)
    (bkz: ceyhun'u amerika'da müzik okuluna gönderiyoruz)

bunlar var olan örnekler. gelecekte sikikcan'ı ukrayna'ya milli olmaya yolluyoruz başlığını görebiliriz, şaşırırsam namerdim.
  • inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. bu işe dair acilen bir düzenleme getirilmesi gerekiyor.

kimi çocuğunun çok hasta olduğunu, 20.000 liraya ihtiyacı olduğunu söylüyor. araştırıyorunuz işin aslı o değil.

kimi çocuğum aç diye ağlıyor, "size 6 aylık gıda yardımı gönderelim" dediğinizde "bana para lazım gıda yardımı değil" diyor.

kimi okulundan atılacakmış diye duygu sömürüsü yapıp aldığı paralarla interrail yapıyor.

çıldırılmış durumda şuan.

aha mesela sonuncusu bu:
    https://twitter.com/…hbap/status/949926666272468992

bu saatten sonra da olabildiğince bu başlığın altını dolduracağım. sokak dilencilerinden farksız olan bu insanlar bir yerde ifşa edilmeli. millet bu yollarla ev geçindirir hatta araba alır hale geldi.
  • refli linkler de bu tür bir dilenciliktir.
  • dolandırıcıların değişen çağa her zaman herkesten daha hızlı ayak uydurması...
  • hangi boyutlara ulaştigi zerre umrumda olmayan hadise.

facebook'ta orda burda gördugumde ilgilenmem. özelime gelip ayni yaziyi kopyaladiginda ise gidin kendinizi öldurun bu aciya daha fazla katlanmayin deyip geciyorum.

serefli gercek bir insan asla dilenmez. ben hic görmedim. sessiz sessiz bir sekilde es dost derken duze ulasmaya calisir. asla dilenmez.
  • (bkz: onemliuyarilar)

gidin bu yazara sorun. herif kitabını yazdı bu işin. üstelik hasta annesini hem yaşarken hem de öldükten sonra kullanabilmesiyle yüzsüzlükte bir sınırının olmadığını gösterdi.
  • bir motosiklet grubunda "motoru sattım, hafta sonu cross yapacağım, emanet motor verebilecek var mı" formatında olanını gördüğümden beri iyice tiksindiğim, yeni nesil ve modern dilenci türü. lan kask dileneni gördüm, eldiven dileneni gördüm, ceket dileneni gördüm, ancak emanet motosiklet dilenmek bu işin nirvanası olsa gerek.

yeni nesilin zaman zaman talepkar olmak ile yüzsüz olmak arasındaki farkı pek algılayamadığını düşünüyorum. "çok acil bir durumum var, beni x noktasından y noktasına götürür müsünüz" diye sormak makul bir talepte bulunmaktır, ancak cross yapmak için emanet motor istemek, bildiğin arsızlıktır. ulan o motorun başına bir şey gelse, çatal kırsan, jant yamultsan, nasıl hesap vereceksin acaba sahibine?

iyice tiksindim hepinizden lan.