• çok ciddiyim tam bir indirme manyağı olan psikopat program. ne zaman bir internet kafeye gidip premium hesabımı kullanarak idm ile bir şeyler indirmeye kalksam, ortamda şöyle bir uğultu kopuyor:

1 numaralı masa: internet de çok yavaşladı!
    2 numaralı masa: çok lag var ya!
    3 numaralı masa: video açılmıyo a.q!
    4 numaralı masa: noldu birden böle yeaaa!
    5 numaralı masa: mikicem böle interneti. sülo hadi kalkalım...
    6 numaralı masa: bıdı bıdı bıdı...
    7 numaralı masa: bıdı bıdı...

tabi bu esnada ben bir çakal edasıyla içten içten yarılıyor, zevkten zevke dolanıyorum. derken tüm cafenin hızını silip süpüren yavrum idm uyarı veriyor... yüzünde gururlu bir sırıtmayla "indirme tamamlandı" diyor... daha bitmedi: part 2'den devam... uğultular...
  • zırt pırt güncelleme bildirimi çıktığı için bazı kullanıcıların uyuz olduğu download manager.

aga! herifler bu şekilde crackin önüne geçmeye çalışıyorlar, napsınlar ?

ha sıkıldıysan güncelleme muhabbetinden.

c:\windows\system32\drivers\etc\ dizinindeki hosts dosyasını aç

127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 internetdownloadmanager.com
    127.0.0.1 174.133.70.98
    127.0.0.1 184.173.188.104

satırlarını ekle, kayıt et.

ohh mis.

bundan sonra: "güncelliyim mi abi ?" demez.

cennetlik adamım vesselam.

edit: ıp eklendi.
  • insana gereksiz yere mp3 arşivi yaptıran program, hangi site olursa olsun "abi mp3 buldum indireyim mi?" diyor, kıyamıyorum üzülmesin diye indir diyorum ben de.
  • para istiyo lan bu.
  • sanal ortamda para verip alınacak tek programdır, hani ciddi ciddi gerçekten. windows'a yada office'e vermem ama idm'ye veririm, o kadar.
  • satın aldıktan sonra ertesi gün life time/ömür boyu olan lisans'ın ömür boyu olmadığını öğrendiğim program...

alacakları önceden bildirmek için yazayım, ömür boyu lisans sadece 3 yıl için geçerli. 3 yıl sonra programı kullanmaya aynen devam edebiliyorsunuz ancak ücretsiz güncelleme alamıyorsunuz. diyelim 3 yıl sonra 7.40 versiyonu yayınlandı, lisans'ınız ancak o versiyona kadar geçerli oluyor. 7.41 versiyonuna güncelleyemiyorsunuz ve lisans anahtarı o versiyon ve üstünde geçersiz oluyor. 7.40 sürümünde takılı kalıyorsunuz. bunu gizli saklı sözleşmenin içine de yerleştirmişler ve çok aldatıcı, alırken filan hiçbir yerde bunu belirten bir şey yok...

detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz. https://www.internetdownloadmanager.com/…hase7.html

almayı düşününler filan bilgisi olsun, bunu bilerek satın alsın.

support'dan 3 yıl sonra güncelleme hakkı bitince güncelleme almaya devam etmek için ne yapmamız lazım diye de sordum. herhangi bir indirim veya 1 yıllık lisans'ı filan alsak (mesela 3 yıl sonra bitti güncellemek için 1 yıllık şeyi aldık, o 1 yılın sonundaki sürüm ömür boyundaki gibi kalıcı mı yoksa değil mi diye) güncelleme almaya devam edebiliyor muyuz diye. cevap gelince güncelleyeceğim.

edit: support'dan cevap geldi. ömür boyu lisans süresi (3 yıl) dolduktan sonra yılda 7 dolar vererek güncelleme almaya devam edebiliyorsunuz, normal 1 yıllık fiyatına göre daha ucuza geliyor (normal 1 yıllık almaya kalktığınızda 11 dolar). ancak o 1 yıllık güncelleme kalıcı mı (1 yıl sonunda o güncelleme de kalabiliyor muyuz yoksa ilk aldığımız ömür boyu lisans'ın 3 yıl sonundaki son sürümüne geri mi dönmemiz gerekiyor) değil mi o konu da cevaplamadılar. güncelleme süresi dolduğunda bilgilendirme mesajı attıklarını da belirttiler.
  • son update'le* birlikte iyice bozmuştur. youtube linklerini artık mkv formatında indirebiliyorsunuz. tamam matroska candır ama indirdiğiniz videoyu izlemeye çalıştığınızda cazırt cuzurt ötmeye başlıyor. ulan bir program dijital bir veriyi bozmayı nasıl başarır? vcd mi izliyoruz amına koyyim.
  • bütün internet bağlantısını silip süpürerek oldukça hızlı download yapan güzel program.
    http://www.internetdownloadmanager.com/
  • groovesharkı sömürme programı. fakat alışana kadar biraz garip geliyor. her sitede sağdan soldan fırlayan; "indirim mi abi?, çekim mi köküne kadar?" soruları bir süre sonra bunaltabiliyor.
  • dosyalara sen dur, sen gel diyen, dosyalara taktik veren menejerlerdir.
hesabın var mı? giriş yap