şükela:  tümü | bugün
 • listesi tutulmuş.
 • sonunda wikipedia'nın açıklık getirdiği konudur. filiz sevişelimmi'yi göremem diye ödüm kopuyodu.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/İnternet_fenomeni
 • secilmis insan.

  (bkz: mustafa misir)
 • memleketimizden çıkan güzide örnekleri de hepimizin malumu olup bir kısmı şuradan görülebilir:

  http://www.youtube.com/…w2gdvmu-i&nr=1&feature=fvwp
 • emprovize dans kategorisinde
  (bkz: karahasanlı şahin)

  göynekliye dikkat
 • internet tabana yayılıp herkes için özelleştikçe sayılamaz kadar çok olmaya başlayan olgu
 • çocuk ve genç, kendilerinden güzel gelecekler umut ettiğimiz yeni nesli etkisi altına alabildiği anlaşılan, bazen kendisi de çocuk ve akıllı olabildiği şüphesiz olan, yarı ünlü kişi. bizim için az ünlü ama bizden önemli olan daha genç bir kesim için çok ünlü.

  benim naçizane, bu tipte, özellikle çocuk yaşta hayran kitlelerine sahip sosyal medya yayıncısı arasından, takipçisi en fazla olan takriben ilk 100 tanesinin toplanıp, yapılacak gizli ve izsiz bir takım müdehaleler sonucunda, tek tek birer iyilik ve bilgelik aşılama mekanizmasına dönüştürülmeleri fikrini içeren bir önerim var yetkili mercilere sunmak istediğim.

  önce bize en az bir tane çok sayın yetkili merci lazım tabii ama neyse, biz bir an için varmış gibi yapalım.

  şimdi bu çocuklar fenomen öyle mi? çok takipçileri var. yani çok çocuk çok genç kendilerini izliyor, anlattıklarından etkileniyor, tabiri uygunsa bir elbise olarak üzerlerine giyiniyor. ne anlatıyor? o kadar da önemli değil, belki boş belki dolu ama sonuçta geniş bir hayran kitlesini etkisine almış bir anlatıcı var elimizde.

  tamam, bizim de bir mercimiz var hani şöyle, ahlakını din kültürü ve ahlak bilgisine bağlamış değil de, gerçek anlamda insan üzerine kurulu bir ahlak anlayışının, ihtiyacını duyduğumuz hoşgörü ve saf sevgi ortamı için (saf iyilik) gerekli olduğuna inanan bir yetkili... neyse anlatamadığımın farkındayım nasıl biri. diyorum ki bu merci efendim toplasın bunları bir damperliye, getirsin çeksin merkeze. desin ki "unutun bakiyim şimdiye kadar doğru bildiklerinizi". bunları önce bir güzel sıfırdan eğitsin sanatla bilimle ne bileyim tarihle, yeteri kadar hepsiyle. egolarından legolarından kurtarıp adam etsin, sosyoloji psikoloji gereken ne varsa hızlandırılmış bir beyne işleme ve telkin tekniğiyle soksun bu arkadaşlarda devreye, çok gerekirse odunu da versin efendim bünyeye... zaten akıllı çocuklarda bu hiç gerekmez herhalde.

  böyle 6 ay 1 sene neyse iyice ...

  sonra salsınlar yeniden arkadaşları doğal yaşam çevrelerine. bakalım belki, bu edinilmiş görev bilinci ve yüklendikleri yeni işletim sürümüyle, daha doğru etkiler bırakabilirler benliğini kaybetmiş yeni neslin gelişiminde.

  o zaman derim ben buna -kuvveti güzelleştirip insanlığın hizmetine sunmak- diye.

  not: bu entry'de hayali kurulan kişi ve kuruluşlar aynı zamanda zaten gerçek olamayacak kadar hayalidirler de.