şükela:  tümü | bugün
  • pazar pazar beni heyecanlandıran gelişme. brown üniversitesi'nin mühendislik fakültesi tarafından yapılan deneyde wi-fi'dan 100 kat hızlı bir yöntem bulunmuş
  • şuan 26 ımdayım o hız buraya geldiğinde torun sahibi olmuş olacağım :( gitti gençliğimin en güzel yılları...
  • teorik olarak güzel gelişmeler bunlar. türk telekom bu hizmeti verdiğini bizim torunun torunu ancak görür herhalde çünkü fiber altyapısıyla bile şu aralar 360p kaliteyi zor açıyor.
  • akk varsa anlamı yok kota hemen dolar.
  • habercilik harikası bir başlık. ntv'nin nasıl işini ciddiye alan, hakkıyla habercilik yapan bireyler tarafından çekip çevrildiğinin mükemmel bir örneği. google'a internet, wi-fi ve ethernet yazıp, telif haklarını siklemeden koydukları resim başına en fazla üç satır vaat edilen başlığa dair tatmin edici bilgi barındırmayan saçma sapan iddialar koymuşlar ve bunun adına "haber" demişler.

ardından, habercilik kavramını bir adım daha öteye taşımış ve konuya ilişkin en ufak bir bilgi veya bir bağlantı bekleyen bünyemizi müthiş bir başka bilgi ile donatmaya layık görmüşler. demişler ki "peki dünyada en hızlı internet kullanan ülkeler hangileri?" - bana ne? sana ne? bize ne? konuyla ne ilgisi var? neden olayın ne olduğunu anlatmıyorsun? çünkü başka bir haber sitesinde bu başlığı gördün ve iki gram ingilizcenle okuduğun kadarıyla ntv'de haber yapmaya kalkmışsın ve "salla başı al maaşı" bir editör bu saçmalığa izin vermiş! bir de utanmadan yine google'dan ülke bayraklarının resimlerini araklamış ve ne idiği belirsiz bir ortalama internet hızı iddiasıyla bu sıralamaya girişmişsin, muhtemelen yine google'dan bulduğun bir kaynaktan arakladığın ve bağlantı sunmadığın şekliyle.

şuna bak ya! "haberin" %85'i ülke bayraklarından ibaret! kaynağın yok, rapor edilenlere dair bir bağlantı sunmuyorsun, hiçbir bilginin altına bir referans düşemiyorsun ve haber yapıyorsun.

(bkz: habercilik)

archive.is bağlantısı: http://archive.is/xbtsh
  • haberin dayanağı olan brown university'nin açıklaması; https://news.brown.edu/…rticles/2017/08/multiplexer

haber gerçek, ancak ntv telif hakkı nedir, kaynak nasıl gösterilir bilmediğinden bütün iş biz okuyuculara kalıyor.

edit: imla.
  • tüm dünya ultra wifi'ye geçiyor biz tultra wifi'ye geçelim şeklinde ileri görüşlü idarecilerimiz sayesinde hayatta geçemeyeceğimiz hızdır.

(bkz: 4.5 g)
  • ülkenin başkentinin en merkezi yerlerinden biri olan tunalı hilmi civarındaki (evlere demiyorum bak) şirketlere bir sorun bakalım türk telekom ne kadar hızlı internet hizmeti sağlayabiliyormuş?

ben söyleyeyim: 3 (yazıyla üç) megabitpörsekınd.

geçen gün 4 megabit'i gördük diye kutlama yapan arkadaşlar vardı milattan sonra ikibinonyedi yılında. türk telekom'un o bölgede altyapı geliştirmesi yapmayacağını uzun yazışmalar sonucunda öğrendikleri için o ekstradan 1 mbps interneti allah'ın bir mucizesi olarak görüp namaza başladı şirket. tüzel kişiliğine bakmadan. şu an diyanet işlerine devri söz konusu...

kablonet denen şirket sırf wi-fi kullanmasın insanlar diye inadına wireless olmayan modemler dağıtıyor millete. sırf bu nedenle yıllardır a..larına sövenlere, yüzlerine tükürenlere bana mısın demiyor, yarabbi şükür deyip geçiyorlar...

sen zaten bin kat yavaş internet kullanıyorsun. teknoloji yüz kat gelişse bundan sana ne?
    torununun torununa tablet mi alacaksın e-spor'a başlayıp kas yapsın diye?
  • internet hızıyla ilgisi olmayan, wifi iletim kapasitesinin artırılabilmesiyle ilgili bir olaydır.