şükela:  tümü | bugün
 • pazar pazar beni heyecanlandıran gelişme. brown üniversitesi'nin mühendislik fakültesi tarafından yapılan deneyde wi-fi'dan 100 kat hızlı bir yöntem bulunmuş
 • teorik olarak güzel gelişmeler bunlar. türk telekom bu hizmeti verdiğini bizim torunun torunu ancak görür herhalde çünkü fiber altyapısıyla bile şu aralar 360p kaliteyi zor açıyor.
 • akk varsa anlamı yok kota hemen dolar.
 • habercilik harikası bir başlık. ntv'nin nasıl işini ciddiye alan, hakkıyla habercilik yapan bireyler tarafından çekip çevrildiğinin mükemmel bir örneği. google'a internet, wi-fi ve ethernet yazıp, telif haklarını siklemeden koydukları resim başına en fazla üç satır vaat edilen başlığa dair tatmin edici bilgi barındırmayan saçma sapan iddialar koymuşlar ve bunun adına "haber" demişler.

  ardından, habercilik kavramını bir adım daha öteye taşımış ve konuya ilişkin en ufak bir bilgi veya bir bağlantı bekleyen bünyemizi müthiş bir başka bilgi ile donatmaya layık görmüşler. demişler ki "peki dünyada en hızlı internet kullanan ülkeler hangileri?" - bana ne? sana ne? bize ne? konuyla ne ilgisi var? neden olayın ne olduğunu anlatmıyorsun? çünkü başka bir haber sitesinde bu başlığı gördün ve iki gram ingilizcenle okuduğun kadarıyla ntv'de haber yapmaya kalkmışsın ve "salla başı al maaşı" bir editör bu saçmalığa izin vermiş! bir de utanmadan yine google'dan ülke bayraklarının resimlerini araklamış ve ne idiği belirsiz bir ortalama internet hızı iddiasıyla bu sıralamaya girişmişsin, muhtemelen yine google'dan bulduğun bir kaynaktan arakladığın ve bağlantı sunmadığın şekliyle.

  şuna bak ya! "haberin" %85'i ülke bayraklarından ibaret! kaynağın yok, rapor edilenlere dair bir bağlantı sunmuyorsun, hiçbir bilginin altına bir referans düşemiyorsun ve haber yapıyorsun.

  (bkz: habercilik)

  archive.is bağlantısı: http://archive.is/xbtsh
 • internet hızıyla ilgisi olmayan, wifi iletim kapasitesinin artırılabilmesiyle ilgili bir olaydır.
 • türkiye'de 50 gb akk ile sınırlandırılacaktır.
 • beni etkilemez ben hep 50 saniye porno izliyorum
 • kimse doğru anlamamış bu haberi. bahsi geçen konu internetin hızı değil router ile bilgisayar arasında ki hız kapasitesi. 802.11ad/ac/b/g/n gibi standartlar var normalde hızı etkileyen. bu adamlarda daha farklı bir yöntemle bunu geliştirdiklerini söylüyor. istersen sen router’a 200,000,000,000 gbit hızla bağlan gelen internet 100 mbit’se ancak o hızda bağlanırsın. bunun işe yarayacağı alan internetten daha çok lag’ı düşük ve kalite kaybı olmadan ev içi görüntü aktarımı,bilgisayarlar arası hızlı aktarım vs... olucaktır. fakat açıkçası inanmıyorum böyle bir şeye daha yeni 10gbit ethernetler piyasaya indi bir anda bundan 5 kat hızlı wi-fi’mı gelicek ?
 • modeme 25mbit geliyor ve senin modemin bilmemkaç gigabit internet ulaştırabiliyor pc'ne telefonuna...
  g.tüne sok o modemi daha iyi dediğim haberdir.
  memleket sınırları içinde eşeğe semer takmanın bir başka versiyonu.