şükela:  tümü | bugün
 • yine bir erkek vahşeti. meğerse bu kadın birkaç hafta önceki özgecan aslan katliamını da feysbuk sayfasında protesto etmiş. aynısı bu sefer başına geldi maalesef. maalesef.
 • bu acı olay sayesinde kadının kendi seçtiği erkekler tarafından öldürülebilir olduğunu da öğrenmiş oldum. o zaman yapacak bir şey yokmuş. kendi seçmiş miş vıdı vıdı. kendi seçtiğimiz erkekler tarafından öldürülmemizin sorumlusu yine biz oluyoruz. bunu söylemeyi bırak aklının ucundan geçirene de insan demiyorum ben. bu katile demediğim gibi. kadın sokağa çıkmasın, çalışmasın, sevgilisi zinhar olmasın, insan olmasın, kadın olmasın, yaşamasın. ölsün. kendi seçti çünkü.
 • kendi seçtiği erkek tarafından katledilen bir kadının sonu.
  (yav üstteki entryde yazıyor bu. bizim çıkarımımız değil. onu da mı açıklayalım..)
  ölümün biriyle alakalı olmasına gerek yok.
  bir kadın cinayetine duyarlı davranmak için benzerliğe alakaya gerek yok.
  okuma annem okuma gerisini. çevrende hiç yakın tanıdığın kadın yok di mi...
  hiç toplum içerisine çıkmıyorlar.
  hiç esnafla iletişime geçmiyorlar.
  hadi duyarlı değilsin. orda sıkıntı yok.
  bu benim yakınımın başına da gelir yav mantığı da mı yürümeyi öğrenemedi.
  hala mı emekliyor bu mantık..
 • başlığı açıklamaya gerek duymuyorum.
  böyle saçmalık olmaz.
  şu entry'lere, altında korkunç şeyler yazılan başlıklara bi bakın.

  "kendi seçtiği erkek tarafından öldürülen" ne demek, siz ne söylediğinizin farkında mısınız?
  sizi seçen kadınlara neler yapıyorsunuz? sizden doğan çocuklara, kendisinden olduğunuz ebeveynlere?

  alaka aramak, benzerlik bakmak nedir olaylar arasında.
  minicik beyninizle, olmayan muhakemenizle burada bir kadının kalbine ve beynine -belki de hayatta en sevdiği ya da artık sevmediği ayrılmak istediği bir adam tarafından- saplanan kurşunu böyle irdelemek de nedir. video oyunu mu oynuyorsunuz, çoraplarla donları mı ayırıyorsunuz?

  kendinize gelin. yeter artık.
 • ülkede komple bir cinayet furyası yaşansa az çok anlayacağım da erkekler kadınları öldürme hakkını ele geçirmiş gibi davranmaya başladılar, bunu bir türlü çözemiyorum. ben yokken yasa falan mı değişti? serbest mi oldu kadın öldürmek?
 • kadınlar seçtikleri erkeklerin kendilerini öldürmesinden...

  erkekler de seçtikleri ancak kendilerini bir müddet sonra terk eden kadınları öldürmekten mi sorumludur???

  "kendi seçtiği sevgilisi..." ne kadar iğrenç bir bakış açısı... insanlara ne zaman hata yapma payı vereceksiniz? hataları illa ailemiz, çevremiz, okulumuz, devletimiz, işimiz yapmalı... ama bireysel olarak hata yapamayız. ailesinin zorla evlendirdiği kocası tarafından tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar için isyan eder, bağırır çağırırız, ama her gün yüzlercesinin başına aynı şeyin gelmesine sesimizi çıkaramayız. aileye karışamayız.

  ama ne zamanki bir kadın kendi tercihini yapar, o sözde çok duyarlı kimseler hemen diş bilerler. erkeğin aldatmasını, tecavüz etmesini, dövmesini, terk etmesini, öldürmesini beklerler... kadınların kendi tercihlerini yapmasına dayanamazlar. nasıl olur da bir kadın kendi sevgilisini, eşini... tercih edebilir! sonra hemen başına gelen en ufacık olayda kadının başının boş bırakılmaması gerektiği düşüncesini mantıksal hale bürüme fırsatı bulduklarından "böyle olacağı belliydi, kendi etti kendi buldu, ya davulcuya ya zurnacıya..."

  öncelikle sormamız gereken şunlar. yirmi yaşında bir kızı kendisinden yirmi yaş büyük neredeyse babası yaşındaki adamla birlikte yaşamaya iten şey neydi?

  kızın iki senedir bu adamla birlikte yaşadığı söyleniyor. bu ilişki beraber yaşamadan önce de var mıydı, kaç yıllık bir ilişki? lise çağında bir kızı kendisinden yirmi yaş büyük bir adamla birlikte olmaya iten süreç neydi? bu kızın ailesi nerede, ne yapıyor?

  asıl sormamız gereken sorular bunlar... belli ki kız sağlıklı düşünemediği bir çağda ideal baba figürünün yoksunluğundan, ailenin ilgisizliğinden/baskısından bu adamı bir kurtuluş yolu olarak görmüş. fotoğraflarına bakacak olursanız neredeyse hepsinde kız makyajsız ve yüzü aşırı derecede soluk, adam pişmiş kelle gibi sırıtırken kız vesikalık fotoğraf çekiniyormuş gibi zoraki bir gülümsemeyle duruyor. videoda da adamın sorularına zoraki cevaplar veriyor.

  bu kızın hikayesini araştırın. aklı başında hiçbir insan kendisinden yirmi yaş büyük adamla birlikte olmaz, ilişki yaşamaz hele ki lise çağında. bu kızın yağmurdan kaçarken doluya tutulduğu çok açık.

  işte bu nedenle ailenin tutumu çok büyük önem arz ediyor. bu kızlar aileleriyle olan problemleri nedeniyle en ufak gülüşe, sözünü iki dakika dinleyebilen birine, sabah uyanınca "günaydın... :)" mesajı atan birine aşık olabiliyorlar.
 • bir kadinin bir erkek tarafindan oldurulmesi ne kadar yanlissa,
  20 yasinda birinin 40 yasinda biriyle birlikte yasamasi da o kadar yanlistir.

  kusura bakmayin ama bu genclik iyice zivanadan cikti, sapkinlik yolunda ilerliyor. bundan sonra ne soylesem gg olur.
 • cumhurbaşkanına laf söyleyen insanlar apartopar göz altına alınırken, içeride bir cana kıyılırken polis kapının açılmasını beklemiştir. bunların da bir ayarı yok kardeşim.
 • internet cafe ile nasil baglantisi bilmiyorum ama bu kizin ailesi nerede onun da bir sorgulanmasi gerekiyor. 2 yildir bu katil serefsizle yasiyormus ki iliskinin baslangici kizin lise cagina denk geliyor. ailesi bu yasta kizi nasil bu kadar serbest birakmis ilginc.

  bu arada, bazi yavsaklara ithafen:hic bir sey ama hic bir sey bu katil herifin yaptiklarini hakli cikarmaz.