şükela:  tümü | bugün
 • internetin kitlelere yayılması ve günlük hayatın bir parçası olmasıyla beraber reklamverenlerin hedef kitlelerine ulaşmak için alternatiflerinden bir tanesi... pop-up, banner, affiliate gibi çeşitleri bulunur... bakınız sağ tarafta yer alan e-kolay banner ı...
 • türkiye'de hâlâ reklamverenler tarafından yeteri kadar önem verilmeyen reklâm biçimi... tv ve offline işlerle yüzbinlerce dolar akarken, en ölçümlenebilir ve hedefe nokta atışı yapılabilen bu mecrayı yurdum firmaları ne zaman baş tacı edeceklerdir merak etmekteyim. firmaların medya planlama ve satın almasını yapan ajanslar da bir iki portal ezberlemişler, onları ittirip duruyorlar reklâmverenlere... babalar gibi içerik sunan ve deli gibi hit alan siteler ise sürünüyorlar. arkalarında sağlam sermaye ya da idealist tipler yoksa sonları hüsran oluyor tabi ki. ucu da türk internet kullanıcısına dokunuyor.
 • banner master teriminin jargonumuza katılmasını sağlayan kavram.
 • türkiye'de ulusal firmaların günden güne daha etkili ve yaratıcı bir şekilde kullanmaya başladığı, önümüzdeki senelerde ise küçük ve orta ölçekli yerel firmalarında kullanmayı öğreneceklerini umduğum bir reklam biçimi. bu anlamda bilindik bazı büyük haber siteleri ve portallar haricinde, kendi yağında kavrulan küçük yerel internet siteleride payına düşeni alacaktır. bu şekilde türkiye'de internet büyüyecek ve gelişecektir.
 • bu sıralarda önemi ve faydası yeni yeni farkedilen bir reklam mecrası. ancak beni yakan, yurdum insanının internette en çok reklam veren şirketler olan kumar, cinsel ürünler, arkadaşlık siteleri, logo, melodi, bok püsur reklamlarına maruz kalması..
 • okuduguma göre abd'de ilk defa bu yil, tv reklamciligina ödenen toplam ucret internet reklamciligina odenenden az kalmis. artik insanlar, ozellikle satin alma gucu yuksek ust siniflar daha az televizyon izleyip bos zamanlarini azami olcude internette gecirmeye basladiklari icin bu trendin devami bekleniyor. öte yandan bana internette reklama neredeyse hic maruz kalmiyormusum gibi geliyor. özellikle adblock gibi sahane scriptler sayesinde, guzelim web sitelerinin ortasinda parlayip duran acaip reklamlari cok guzel yokedebiliyorum, nefret ettigim reklamlara da neredeyse hic maruz kalmiyorum.

  ayrıca (bkz: sosyal medya reklamcılığı)
  (bkz: dijital pazarlama)
  (bkz: internet reklamları)
  (bkz: internet reklamlarının bir işe yaramaması)
 • (bkz: webit expo)
 • kendini aşmış olandır.

  am bulmak için bilgisayarını kullan
 • her yerden, istemdışı çıkar hale gelmiştir. o kadar kaliteli firmalar öyle saçma şekilde reklam veriyorlar ki, " bir daha alırsam siksinler " diyorsunuz içten içe...
 • bir yerden sonra yeter artık diye isyan edip, bilgisayar kasasını balkondan hop aşağı attığımı hayal ederim. kardeşim reklam yapıyorsun da götüme kadar sokmana gerek yok anladım; erkekler önce sıkıyor sonra peşlerinden koşturuyor... hayır istemiyorum ürününüzden teşekkür ederim, hayır dedim bak hala sprey anlatıyorsun. tamam kapa senin olsun depodaki bütün spreyler hadi canım başka monitöre.