şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günümüzde çok mantıklı ve başarı oranı televizyon reklamlarından bile yüksek olan reklamlar. lakin hayatımda en nefret ettiğim şeylerden biridir. nedeni çoğunlukla (google için bile geçerli bu) çok özverisiz yapılıyor olması. bu sebeble kimsenin de sikinde değil o reklamlar. kendim ve etrafımdan edindiğim izlenimle söyleyebilirim ki; reklam görüldüğünde ilk yapılan şey reklamı kapat butonunu bulmak*. bir video izleyeceksin videodan önce reklam, video kapanır reklam, site açılır reklam, kapanır reklam üff her yerde ve çok çirkin.

  bazı internet reklamları hem çok başarılı hem de çok şık, bunları tenzih ederim. sözlüğün reklam yayınlama politikası buna örnek verilebilir. ya da kıbrıs' ta otel ararken çıkan sonuçların üzerinde gördüğünüz 'kıbrısa gidiş-dönüş 199 tl uçak bileti' tarzında reklamlar da güzel. en azından mantıklı. bu açıdan bakınca kendi ürettiğiniz bir ürünün kullanımının videosunu çekip youtube' a koymak, abuk sabuk sitelerde 32*20 tarzı alanlara resmini koymaktan çok daha ucuz ve çok daha etkili olabilir.

  kısacası internet reklamı mantıklı bir olay. ancak bugün için rezil durumdalar. ilerde gelişeceğini umut ediyoruz.
 • küfür ettiren reklamlardır. televizyondaki gibi değiştirme seçeneğiniz olmadığı için birkaç saniye de olsa o reklamı izlemek zorunda kalmak sinirlerinizi bir anda zıplatabilir.
 • (bkz: adblock)
 • hani şu video başlarken çıkanlar var ya direk tanıdığım bütün insanlar o arada sesi kısıp facebook'a filan bakıyor...
  çok kerizce... paranıza yazık... banner filan hadi mantıklı yanda ister istemez görüyorsun... da video kerizlik...
 • insanı işkillendiren reklamlardır. ne zaman internette herhangi bir ürünü aratıyorum daha sonra facebook'ta gezinirken tak o arattığım ürünle ilgili reklam şu kadar indirimli x mağazasında diye. youtube'dan şarkı dinliyorum yine facebook'ta dinlediğim şarkıyı söyleyen kişinin hayran sayfası çıkıyor. ne zaman bir sitenin sağında solunda bir alışveriş sitesinin x ürünü diye bir reklam görsem daha önce o ürün hakkında internette araştıma yaptığım aklıma geliyor. nasıl biliyorsunuz oğlum izliyor musunuz? yoksa tüm bunlar birer tesadüf mü? kafamda deli sorular oluşturuyor bütün bunlar.

  edit: cecom bu konuda beni aydınlattı. retargeting denen bi olaymış. reklamcı açısından acayip mantıklı fakat etik değil gibi bir durum.
 • insanın internetten soğutan olay.
  arkadaş çık bir kenarda ben ilgimi çekiyorsa tıklarım zaten.
  haber okuyacağım en son madene su basması olayının görüntülerini izlemeye çalışıyorum deterjan reklamı !
  lan alacağım varsa bile almayacağım bilgisayarın başında küfür ettiriyorlar.
  bir video izleyeceksin 3 snden önce kapatamamaklar videonun ortasında bir daha çıkmaklar. photoshop ile ilgili video izlerken hazır çorba reklamı çıkması falan rahatsı edici olduğu kadar bir de alakasızlar
  reklamcı arkadaslara seslenıyorum bunlar ters tepiyor gözden geçirin
 • sözlükte şöyle basit bir şekilde yapabiliyorsun. x tarihindeki y rezilliği diye başlık açıyorsun; döşüyorsun altına da kütüğü, ama aslında rezillik diye bi şey yok ortada. aslında rezillik diye girilen entry'de bir rezillik olmadığını gören ekşi sözlük kullanıcıları da başlıyor başlığı açana lince. linç devam ederken, elbette ki bu durumun rezillik ile alakası olmadığını söylüyorlar ve firmayı savunuyorlar.

  al sana mis gibi internet reklamı. ayar vermek için koşarcasına lince gelenler bütün gün sol frame'de başlığın kalmasını ve tabi şirketin de ücretsiz reklamı olmasını sağlıyor. öte yandan başlık altındaki entryler de şirketi koruyor.

  reklamcı için müthiş bir başarı, tam aynştayn işi yeminle.
 • retargeting in beni benden aldığı dogrudur.
 • günümüzde en çok google aratmalarınızdan dolayı maruz kaldığınız bannerlardır.
 • bir çoğu yalan ve dayatılmış reklamdır.