şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun zamandır aklım kurcalayan hede. gerek facebook olsun gerek youtube olsun gerekse google gibi reklam sunan teknoloji devlerinin önümüze saçma sapan reklamları sunma hadisesi.

  ya şu üniversite sınavlarından beri girdiğim her sitede ismi lazım değil saçma sapan bir üniversite reklamı. lan ben gelmişim artık kırk yaşına daha bana ne üniversiteni övüyorsun. hayır firmaların hedef kitlesi mi yok, nedir bu bohem savurganlık? sanki onlarda da bilgimiz yok yani.

  kusura bakmayın ama bu internet reklamcılığı işinin ivedi olarak bir sisteme oturtulup kişiselleştirilmesi lazım. youtube'da milyonlar izlenmiş apaçi arabesk rap videosuna vermişler yurtdışında master reklamını. yav arkadaş o videoyu izleyen adamın ne işi var orada?* reklamınızı otuz milyon kişiye ulaştırdık. e ulaştırdık ama bir kişi gelmez ki oradan.

  hadi eskiden tv veya gazetelerde böyle bir imkan yoktu ki biz pazarlama işini süpermarketlerde şekerlerin çocukların erişebileceği yerlere istiflenmesi çakallığından öğrendik. şimdi nedir bu firmaların savurganlığı? yani x üniversitesi olarak söyle facebook'a, hedef kitlem 17-22 yaş arası kozmopolit kentlerde yaşayan gençlerdir diye ve hatta lisesini yazmayanları da ele, mis gibi hedef kitlene ulaş. ebeveynlerini de yanına ekle, e daha ne? sanki google benim donumun rengini bilmiyormuş gibi ne bu caka satmalar? istinye diye üniversite mi olur amk..

  ekleme: şu andaki twitter ekran görüntüm:
  https://eksiup.com/bc78a92b387
  https://eksiup.com/0f8f3603210
  https://eksiup.com/58236d4c770

  bu da twitter'ın hakkımda belirlediği ilgi alanları:
  https://eksiup.com/43d230e9814
  https://eksiup.com/562c5d45a86

  te allam ya..
 • özet: 17-18 yaşındaki gençlerin girdiği sitelere girip, sonra o yaşa uygun reklamlardan bıkma olayıdır.