şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: e beyanname)
  • 3 saattir motorlu taşıtlar vergisini ödeyebilmek için kastığım klasik devlet dairesi. saçlarım beyazladı, şu genç yaşımda ihtiyarladım sayesinde. "sistemlerimiz yoğun işlem talebi nedeniyle isteğinize cevap verememektedir" yazısını görmek içimi acıtıyor artık.

babadan kalma tekniklerle gidip efendi gibi vergi dairesinde sıraya girseydim şimdiye kadar halletmiştim.

vergi ödemeye ne kadar meraklıymışız meğer. yoğun talep var anasını satayım. millet vergisini ödemek için birbiriyle yarışıyor. maşallah !
  • bunu yapanı yağlı kazığa oturtmak lazım. mtv ödemek için 7 dakika sonra 2 saattir uğraşıyor olucam.
  • e-devlet şifresiyle aldığınız, firma dokümanı olsun, kişisel evrak olsun herhangi bir çıktının devletin kurum ve kuruluşlarının gözünde zerre değeri olmayan sözde vergi dairesi. hani çok övünüyorlar ya "e-devlete geçtik artık işleri evinizden bile halledebilirsiniz gelmenize gerek yok" diye. hah! komple yalan!!! buradan aldığınız belgeyi bir devlet kurumuna götürdüğünüzde "abicim internet çıktısı bu, geçerli değil git evrağını anasının amındaki kurumdan kaşelettir öyle gel" diyebiliyorlar.

ulan yarrak kafalı herifler!!! çıktının en altında bir adres ve evrağın doğruluğunu kontrol edebileceğini gösteren bir bilgiler var!!! hem de gov.tr uzantılı! ne biçim iş yapıyorsunuz ki anlamıyorum ben? ben sizin gelişmeye ve yeniliğe basmayan kafanızı, yerinizi, yurdunuzu, gelmişinizi, geçmişinizi .....

not: vergi dairesi yavaş ama düzgün çalışıyor. ancak aldığınız çıktılar resmi yazıyla a4 kağıtları kirletmekten başka bir işe yaramıyor. resmi bir iş yapacaksanız hiç vakit kaybetmeyin gidin sıraya girin.
  • güvenli çıkış gibi bir hedenin bulunmadığı site. bilmiyorum bankaların internet sitelerindeki güvenli çıkış gerçekten güvenli ama bütün bilgilerimi girdiğim siteden çıkmak için tab kapatmak çok mantıklı gelmiyor.
  • motorlu taşıtlar vergisi ödemesinin son günü yoğunluktan doğru dürüst çalışmayan kurum. dün digiturk webtv ye ettiğim küfürleri bugün de kendilerine ettiğim vergi dairesi. bir arkadaşımın babasının "her şeyimiz boktan!" lafını hatırlıyorum. arkadaş, bir şeyimiz de doğru çalışsın. bir talep hesaplaması, yükleme testi falan yapın şu sitelere şu sunuculara. ucunda cezayı yiyecek olan başkası olunca o kadar rahat ki insanlarımız kurumlarımız...
  • 1 ay yatıp, mtv borcunu ödemeyi sona güne bırakan tip türk vatadandaşı davranışı yüzünden çöken site. 160000 kişiden bahsediliyor sistem ne yapsın. neymiş matbaa geç gelmiş. bu kafayla o bile çok bize.
  • ucunda ceza yemek olmasına rağmen ödeme için son günleri bekleyen "tipik türk insanı"na göre sistem kurması gerekmiyor bu kişilerin.

bence gayet güzel yapmışlar. 3-4 gün önce kredi kartına taksit yaparak da ödeme yapmak mümkündü. madem ceza ödeyeceksin, bekleme abicim son günü, sonra da sıkışınca "her şeyimiz boktan" . oldu canım.
  • hayatımda ilk defa son güne bıraktığım mtv ödemesi için benden öç almaya çalışan kurum. son güne kalmamak lazım sebep ne olursa olsun.