şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internetteki bazı sitelere erişimin devlet tarafından bazen de bazı programlarla kişisel olarak engellenmesi durumudur.
  facebook, youtube ve bazı nota paylaşım siteleri hariç pek internette dolaşmadığımdan bu güne kadar bu yasaklamalarla ilgili bir fikrim olmasa da bu gün yaşadıklarımdan sonra tamamen ve acilen tüm yasakların kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

  basmanede bir birahanede yorgunluk birası içerken yanıma biri geldi basmanedeyiz tabi muhabbet te ona göre neyse sohbet çok uzundu can alıcı kısma geleyim

  adam: ya kardeşim evde hanım var normal seksi onla yapıyorum zaten geri kalanı için de ben yıllardır açarım sitemi çekerim 31 imi.nereyi açsam telekominikasyon çıkıyo ben de koydum cebime paramı yollara düştüm ilk defa hayatımda.

  artık "geri kalanı" derken neyi kast ediyordu.hayvanlı mı grup mu bilmiyorum..ama düşünebiliyor musunuz yılların sapığı cebine para koyup yollara düşüyor..böyle çocuk pornosu falan hariç olanları bırakın açsın izlesin istemeyen açmaz izlemez zaten
 • serdar kuzuoğlu'na göre dns değiştirme ve vps gibi yöntemlerle de internet erişiminin engelleneceği yasakmış. haber eğer böyle bir şey olursa akıllara süleyman demirel gelecektir.
  (bkz: kerhaneleri kapatalım da vatandaş bizi mi siksin)

  tabi bu bir varsayım. dns ve vps engellenirse torrentler artacaktır. o vakit kişi yasaklı materyale daha hızlı ve doğrudan ulaşacaktır..
 • elektrikler tamamen gitse, ne internet ne teknoloji kalsa şu dünyada!
 • türkiye'de olanına bir kaç saat sonra beyaz saraydan gelen tepki https://twitter.com/…ouse/status/435861119841087488
 • ben davarım kampanyası gösteriyor ki referandum olana kadar olmayacaktır.
 • açıkçası beni etkilemeyecek kapatmadır.

  gerekirse basarım parayı, 150 cm çanak alır nete uydudan girerim.
 • bir türkiye gerçeği. bu ülkede yıllar boyunca youtube'ye erişilemedi. adamların mantığı ''yapıyorum çünkü yapabiliyorum''. bugün viki yarın burası sonra facebook falan çünkü diktatörlük bunu gerektirir.
 • beyler, yasak ne? anayasaya göre her vatandaş istediği görüşü dillendirebilir - ama sınırı vardır - nedir sınır? birine iftira atamazsın

  yasak mı olmalı, mesela birinin fotograflarını alıp sahte hesapla adama kumpas kurulması yasak olsun.

  ayrıca, sizden olan fes takıp televizyona çıksın, olmayan sigara içmesin, bira içmesin a derse ceza b derse tazminat davası... oldu canım, başka?

  arkadaş ben mesela alkol kullanmıyorum, ama eskiden kullanıyordum. en sevdiğim şey lise yıllarında arkadaşlarla gitarı alıp iki bira alıp adalara gitmekti...şimdi bırak vapurda bira içebilmeyi, sigara bile içemiyoruz...

  bırak kim ne içiyorsa içsin ya... ülke yasaklar yüzünden-ekonomik güçlükler de eklenince-patlamaya hazır bir bomba gibi.... bırak kim ne yapıyorsa yapsın, isteyen bira içsin isteyen içmesin.

  ya biz her düşünceden insanın bir arada yaşadığı zengin bir ülkeyiz, bununla övünüyoruz. hiç mi düğüne gitmedin? başörtülü de okur mini etekli de... ha gelin ve damat şerefine kimse striptiz yapamaz, o kadar da değil, orada hemfikiriz.

  bir orta yolu bulamadınız illa dediğimiz olacak dediniz ülkeyi getirdiğiniz duruma bak.