şükela:  tümü | bugün
  • odtü’de düzenlenen etkinlikte konuşan rtük üyesi taha yücel’in önerisi.

trafikte olduğu gibi internette de ehliyet zorunluluğu getirilmesini önerdi.

bari komple sökün bitsin bu iş.

kaynak
  • yakın zamanda mersin barosu'na bağlı bir avukatımsı tarafından da dile getirilen bir olay. o avukata göre de 18 yaşından küçükler internete girmemeliymiş; taş devrinde yaşayan bu avukatın en kısa zamanda aramıza katılmasını dilemiştim.
  • sadece ehliyet olmaz. ruhsat da isteyip, alkolmetreye üfletin. 5 promilin üstünde çıkarsa internete giremesin pezevenk.
  • sınavın ilk aşaması ; test
    örnek soru; aşağıdakilerden hangisi yasaklı değildir?
    a) wikipedia
    b) paypal
    c) booking
    d) hiçbiri
    sınavın ikinci aşaması; mouse kullanımı
    sınav bilgisi; mouse ile bir saat süreyle ekranda dolaşıp, geri dönüşüm kutusuna 5 px yakınlıkta durma yetisi ve karşına çıkan reklamları hızlı kapatma becerisi.
  • çok para kazanmayı gerektiren ifade.

derin devlet türkiye'yi suriye gibi 70 sene ohal altında yönetilen bir ülke haline getirmeye karar verdi. bu dayatmadan kurtulmanın ilk şartı kurtulmayı hak etmektir.
    arkadaşlar akşama kadar ekşide yazıp çizmenin anlamı yok.
    tüm enerjinizi yabancı dil öğrenme ve para kazanmaya verin.
    özellikle yurtdışında geçerli mesleklere yönelin.
    kendinizi ve ailenizi kurtarmanın tek yolu siktir olup gitmek bu ülkeden.
    pratik fayda sağlayacak başka bir eylem yok ne yazıkki.
  • internette bilgiye ulaşmak çok kolay ve güzel ama bilgi kirliliği de çok fazla
    ehliyet meselesine gelince karar verici mekanizma kim? neye göre ehliyet verecek kıstasları ne?
    bence ehliyet hikaye öncelik bilinçli türk gençliği yetiştirmektir. şu veya bu iktidarın politikasına göre değil.
  • sen girme ulan ayı.
  • (bkz: eğitim şart)
  • 96 yılından beri internete giriyorum. gelin ehliyeti ben size vereyim. allah bilir wi-fi şifresi girmekten bile acizsinizdir. 2 dakika haddinizi bilin arkadaş ya.

bir ara tc ile girilsin muhabbeti vardı. kimlik tespit etmek istiyorsan ip adresimden kapı numarama kadar saniyesinde bulabilirsin. sansürcü zihniyeti medeniyet maskesiyle yaymak istiyorsan "biz internet hakkında halkı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz" deyip böyle müthiş önerilerde bulunabiirsin. router diye bir şey duydunuz mu acaba? girerim ehliyet bilgimi veririm çocuğun eline telefonu nasıl engelleyeceksin? abi gidin siz ledli ekmek dolabına, küfür edilen kavanoza devam edin. sizi aşar bunlar.
  • 50m kullanan olsa
    40m dan 10ar lira alsak (burslu öğrenci ve 50 yaş üstüne kıyak olsun)
    e iyi para
    yakında aylığa bağlarım her ay alırım