şükela:  tümü | bugün
  • devir değişiyor artık. insanlar evlerinden çıkmayan sosyal hayatı internet çevresinde oluşan kişiler olmaya başladı. fazlasıyla kalabalık kirli bir ortam olmaya başladı. üretilen içeriklerin %90'ı bomboş geri kalanı ara ki bulasın.

    aslında siteler fazlalaştığı halde imkanlar çoğaldığı halde insanlar daha az türdeki sitelere girmeye başlıyor. herkesin sürekli girdiği 2-3 site var sadece. videolar açısından izlenecek kalitede olanlar günden güne azalıyor hele bizim ülkede birbirinin neredeyse aynı videolar herkes birbirine bakıp aynısını yapıyor.

    velhasıl internet dünyası pekte iyiye gitmiyor aslında ilerde ne değişir bilinmez belkide çoğu insan sıkılır eski internetsiz olmayan dünyaya dönmek isterler teknolojik alet kullanımını azaltırlar.
  • insanoğlu doğası gereği çevresini kendisine uyarlayan yaratıklardır.

    doğayı tahrip edip de dünyayı beton ve plastik yığınına döndüren yaratıklardan bahsediyoruz, aynı yaratıklar hayatlarını internette geçirmeye başlayınca orayı da tahrip ettiler, kaçınılmaz son.

    hani derler ya topraktan geldik toprağa gideceğiz diye, bu gidişler gidecek toprak bulursak gideriz, kaldı ki dünyayı boka çevirdiğimize göre gideceğimiz yer de bok, dolayısıyla boktan gelmiş olma ihtimalimiz daha yüksek.