şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşip gerçekleşmediği merak edilen durum.

mesela ekşi’de insanlar kuzey kore, küba, venezuela gibi sikik ülkeleri “tamam halk aç, devletin çok ağır baskısı var ama batı’ya karşı atarlılar” diye övüyor ya..

ha acaba şu anda ya da 10 sene içerisinde bizim için de benzer geyikler dönecek mi? mesela internetin diğer tarafında insanlar “tamam türkiye’de internete girmek komple yasak, asgari ücret aylık 50 dolar ama bak batı’ya karşı dik duruyorlar” derler mi?
  • internette genellikle sol eğilimli batılı kişiler türkiye'nin israil'e karşı tavrını ve filistin'i desteklemesini överler.

ama çoğunlukla başka bir solcu ya da sağcı da türkiye'yi öven kişiye "ama onlar da kürtleri öldürüyorlar" diye hatırlatma yapar.
  • su anda durum nedir tam olarak bilmiyorum, ama yaklasik bir 8-10 sene evvel fransa'da arap kokenli vatandaslar baya baya reisciydi. cezayir mensilli elemanlarin bana turk dis politikalari hakkinda cok kapsamli dersler verdigini hatirlarim.

gerci o zaman anaakim fransiz medyasi da reisi ovuyodu lan. proje yolundan cok sapmamisti o aralar tabi.
  • en başta tespitin hatalı. "
    mesela ekşi’de insanlar kuzey kore, küba, venezuela gibi sikik ülkeleri “tamam halk aç, devletin çok ağır baskısı var ama batı’ya karşı atarlılar” diye övüyor ya." yazmışsın. yok böyle birşey. mesela kübada halk aç değil devlet baskısı ise bize göre daha az. devletin her alanda olması başka şeydir devlet baskısı başka şey.

aklı olan düşünen biri azda olsa ekşide araştırma yapsa bu dediğin gibi düşünen sayısının az olduğunu görür.
    internetin genelinde türkiye algısı yönetim açısında türkiye=rusya gibi, yaşam hayat tarzı olarak türkiye=arap olarak görülür.
    kıçınızdan tespit uydurmayın.