şükela:  tümü | bugün
  • değişik videolar izliyorum. yüzbinlerce kişi tarafından izlenmişler. videoların içeriği özetle şöyle:

1- yaşam enerjini veriyorsun ve sana kağıda basılmış para veriyorlar.
    2- gerçek sermayen olan zamanını ve sağlığını feda ediyorsun sana kağıda basılmış para veriyorlar.

peki neden?
    https://www.instagram.com/richkidsofinstagram

işte onlar bu hayatı yaşasınlar diye. kısaca özeti bu şekilde. ulusları savaşa kıtlığa ve iç mücadelelere sürüklüyorlar. onları köle gibi çalıştırıyorlar ve sonuç olarak birileri de bu emeklerin ve oluk oluk akan yaşam enerjisinin menbaından içiyor. bir havuza dolar gibi önlerine diğer insanların yaşam enerjisi akıyor.

işte özet bu. videoların çoğu bunu anlatıyor. buradan anlıyorum ki iletişim ilerleyen zamanlarda bir tür zengin düşmanlığını veya sermaye karşıtlığını gayrımeşru bir çocuk olarak doğuracak. bu eninde sonunda olacak.
  • (bkz: açılın zeitgeist geliyor)

buna tepki gösterilmesini anlayabiliyorum fakat bunu değiştirmek bireysel açıdan mümkün değil , yaptığınız işin karşılığını en iyi şekilde alacak biçimde çalışın.kağıt parçası denen para videolarda bahsedildiğinden daha kıymetli çünkü.
  • sermaye düşmanlığı, sermaye sahipleri tarafından üretilip piyasaya sürülen bir oyuncaktan başkası değildir. siz onunla oyalanırken birileri var olan sermayelerini büyütürler. siz de kahrolsun bazı şeyler der durursunuz.

edit:imla