şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&id=369535

  şimdi ekşi duyuru'da görüp oha dediğim konu.

  compumaster'ın duyurusunu aynen kopyalıyorum:
  ---
  http://www.haber7.com/…an-arayana-ceza-yagdirdi.php
  bu olaydan dolayı ekşi duyuruda stajer arıyorum'dan abi ne iş olsa yaparım'a kadar her türlü iş ile ilgili ilan vermek yasaktır. avukat birisi bize bu maddeyi net olarak açıklayıp, iş kur'dan tanıdığı olan birisi de bunu kuruma sorarsa izini neyse alırım o zaman ilan vermeyi açabilirim.

  http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5763.html
  madde 23-h bendi

  b-türkiye iş kurumundan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyeti yapan gerçek ve tüzel kişilerden;

  1-kanunun 17 nci maddesinin birinci fıkrasına ve 4857 sayılı iş kanununun 90 ıncı maddesine aykırı olarak, kurumdan izin belgesi almadan iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetinin bir işyerinde veya 9/6/2004 tarihli ve 5187 sayılı basın kanununda yazılı araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzer yayın araçlarından biri ile işleyenlere 4857 sayılı iş kanununun 106 ncı maddesi ve 4904 sayılı kanunun 20 nci maddesinin (h) bendi gereği 13.591 tl; bu fiilin her bir tekrarında 27.184 tl,

  izin için de 1800 küsür tl para istiyorlar.
  ---

  bişey demek istiyorum, ya ben neyse lan bişey demiyorumu da sevmiyorum. en iyisi sözü osman baydemir'e bırakıyorum.
 • ayni gun icinde bu haberle, su haberi (bkz: fatma şahin'in memurlar.net'i kapattırmak istemesi) okuyunca diyorum ki en guzeli melih gokcek odtu'den ulakbim'e giden hattan baslayarak (turkiye'de internetin baslangici) butun uydulari, fiber optik kablolari felan dozerlesin. ustune de havuz selale felan yapsinlar. herkes rahat etsin. internet bizim kulturumuze, geleneklerimize, ahlakimiza felan aykiri. hem boylece gokcek'in odtu'ye dozer sokup bi yerleri yikma fantazisi de gerceklesmis olur. bu arada gokcek dozer operatoru ariyormus ilgilenenler kendisine tas tabletler uzerine yazilmis cv'leri ile basvurabilirler.
 • hadi oradan denecek durum.

  yahu dükkanın camına bulaşıkçı aranıyor yazabiliyorsun, bir çırak/ortak arıyorum diye konu komşuya cümle aleme duyurabiliyor, gazeteye ilan verebiliyorsun, facebook/twitter'da yayınlayabiliyorsun, daha neyin yasağı.
 • (bkz: linkedin'e erişimin engellenmesi)

  ülke, facebook'a feys deme level'ında tıkanıp kaldığı için linkedin'in bilinirliği pek yüksek değil ama bu saçma durumla gelecek olasılıklardan bir tanesi.
 • (bkz: yok öyle bir şey)

  (bkz: kesin bilgi)

  (bkz: yayalım)

  .p