şükela:  tümü | bugün
 • trendyol, markafoni ve limango gibi sitelerin ünlü markaların ayakkabılarını indirimli fiyattan tüketiciye sunmasıyla artış gösteren durumdur.
  benim ise saçma bulduğum eylemdir. her markanın kendi kalıbı, şekli varken internetten alınan alınan ayakkabının ayağa olup olmayacağı, ayağı kavrayıp kavramayacağı nasıl anlaşılabilir ki?
  converse gibi numarası belli, mağazada deneme imkanı olan ayakkabılar için bu durum geçerli değil tabii ki.
 • markafoni için (bkz: #24153298)
 • eğer benim kadar şaşkın bir insansanız, eve gelen koliyi heyecanla açtığınızda karşınızda aynı ayakkabıdan 3 adet bulabilirsiniz, sipariş verirken dikkatli olmak lazım.

  3 senelik adidas campus stoklamış oldum bu vesileyle:

  https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/…58746_7691978_n.jpg
 • ben de bittibitiyor'dan almıştım ama kutusunda değil de poşette gelince bariz hayal kırıklığı yaşandı bitti kaygısızca...
 • adidas superstar motown modelini türkiye'de hiçbiyerde bulamadığım için ve adidas'ın 42.2/3 (amerika 9,5 numara) numaralı ayakkabıları ayğıma tam geldiği için gönül rahatlığıyla amerika'dan sipariş vererek gerçekleştirdiğim eylem.
 • arkadaşımın internetten 45 numara sipariş vermesine rağmen gelen 39 numara ayakkabı üzerine, "ben çocuk mezarı istedim, adamlar ayakkabı getirmiş" diye isyan ettiği eylem.
 • yillarca internetten ayakkabi mi alinir yea diyen bana , az once dayanamayarak verdigim siparisle kapak olmus durumdur. umarim ilk deneyimimde hayal kirikligina ugramam.
 • çok sağolsun vakti zamanında bananeulan'ın ''hocu biz şimdi eastbay'den ayakkabı alcaz, istersen sen de bak bişeyler birlikte sipariş veririz'' demesiyle farklı zamanlarda iki çift ayakkabı almamı sağlamasıyla deneyimlediğim olay. kredi kartı kullanmayan biri olarak eş dost olmazsa pek olası değildi tabi.

  ikisinde de ayakkabılar gayet istediğimiz ebatlarda ve beklediğimiz kalitede geldi. 3-4 olacak neredeyse hala sağlamlar. bilindik, güvenilir, kendini ispatlamış marka ve sitelerden alışveriş yapmanızı tavsiye edebilirim bu yüzden.
 • eğer kadınsanız ve ayağınız 40-40,5-41 numaraları arasında değişiyorsa türkiye'de doğru düzgün kadın ayakkabısı bulamazsınız ki bunu götü kaldırıp da ayakkabıcıya gitseniz de değiştiremezsiniz. ya yurt dışına çıktığınızda alacaksınız ya da internet aracılığıyla alacaksınız. ben interneti tercih ediyorum. özellikle dc shoes markasına çok düşkün olduğum için eastbay'den ve ebay'den iki-üç ayda bir sipariş veriyorum ve mutlu oluyorum. ayrıca son derece mantıklı ve keyif verici bir eylem, nokta.
 • okuldan tanıdığım moldovalı bir hanım arkadaşım bana "türk alışveriş sitelerini yazabilir misin" diye sorduğunda ben farkında olmadan amaçlamakta olduğu şey imiş bu.

  o günden beri kabus yaşıyorum resmen. bitmeyen soruları sayesinde bu sitelerin yurt dışına gönderim imkanlarının tüm detaylarını öğrendim. hanım arkadaşımızın almak istediği ayakkabıların hepsine tek tek göz atıp, bunların yurt dışına gönderim opsiyonlarını ezberledim. bir moldovalının ayakkabı seçimi konusunda ne kadar zevksiz olabileceğine tekrar tekrar kanaat getirdim.

  sitelerin bazılarında, gayet kurumsal bir üslupla "yurt dışına gönderimimiz olmasa da siz ürünü türkiye'den bir arkadaşınıza yollatın o size göndersin" gibi ifadeler bulunuyor bu arada. işte bunları görüp hayrete düşüşüm de hep bu internetten ayakkabı almak belasına bulaştırılışımdan sonraya rastlar. hanım arkadaş benim türkiye'ye gitmemi bekleme kararı aldı sanırım artık, en sonunda "türkiye'deki o arkadaş" ihalesi de bana patlayacak ya, hadi bakalım...