• trendyol, markafoni ve limango gibi sitelerin ünlü markaların ayakkabılarını indirimli fiyattan tüketiciye sunmasıyla artış gösteren durumdur.
    benim ise saçma bulduğum eylemdir. her markanın kendi kalıbı, şekli varken internetten alınan alınan ayakkabının ayağa olup olmayacağı, ayağı kavrayıp kavramayacağı nasıl anlaşılabilir ki?
    converse gibi numarası belli, mağazada deneme imkanı olan ayakkabılar için bu durum geçerli değil tabii ki.
  • arkadaşımın internetten 45 numara sipariş vermesine rağmen gelen 39 numara ayakkabı üzerine, "ben çocuk mezarı istedim, adamlar ayakkabı getirmiş" diye isyan ettiği eylem.
  • ben de bittibitiyor'dan almıştım ama kutusunda değil de poşette gelince bariz hayal kırıklığı yaşandı bitti kaygısızca...
  • ayakkabiyi ele almadan, ikiye bukmeden ayakkabi mi alinir lan
  • kadıköylünün kıçına ulu bir kazık projesidir, başka ne anlamı olacak.
  • her marka ve modelin kalıplarında farklılık olduğu için büyük ihtimalle ayağınızda istediğiniz rahatlığı sağlamayacak olan durumdur.
  • çok sağolsun vakti zamanında bananeulan'ın ''hocu biz şimdi eastbay'den ayakkabı alcaz, istersen sen de bak bişeyler birlikte sipariş veririz'' demesiyle farklı zamanlarda iki çift ayakkabı almamı sağlamasıyla deneyimlediğim olay. kredi kartı kullanmayan biri olarak eş dost olmazsa pek olası değildi tabi.

ikisinde de ayakkabılar gayet istediğimiz ebatlarda ve beklediğimiz kalitede geldi. 3-4 olacak neredeyse hala sağlamlar. bilindik, güvenilir, kendini ispatlamış marka ve sitelerden alışveriş yapmanızı tavsiye edebilirim bu yüzden.
  • markafoni için (bkz: #24153298)
  • okuldan tanıdığım moldovalı bir hanım arkadaşım bana "türk alışveriş sitelerini yazabilir misin" diye sorduğunda ben farkında olmadan amaçlamakta olduğu şey imiş bu.

o günden beri kabus yaşıyorum resmen. bitmeyen soruları sayesinde bu sitelerin yurt dışına gönderim imkanlarının tüm detaylarını öğrendim. hanım arkadaşımızın almak istediği ayakkabıların hepsine tek tek göz atıp, bunların yurt dışına gönderim opsiyonlarını ezberledim. bir moldovalının ayakkabı seçimi konusunda ne kadar zevksiz olabileceğine tekrar tekrar kanaat getirdim.

sitelerin bazılarında, gayet kurumsal bir üslupla "yurt dışına gönderimimiz olmasa da siz ürünü türkiye'den bir arkadaşınıza yollatın o size göndersin" gibi ifadeler bulunuyor bu arada. işte bunları görüp hayrete düşüşüm de hep bu internetten ayakkabı almak belasına bulaştırılışımdan sonraya rastlar. hanım arkadaş benim türkiye'ye gitmemi bekleme kararı aldı sanırım artık, en sonunda "türkiye'deki o arkadaş" ihalesi de bana patlayacak ya, hadi bakalım...
  • (bkz: risk nedir?)
hesabın var mı? giriş yap